КМКС протестує проти переслідування угорців Закарпаття

Угорська спільнота обурена потраплянням закарпатських угорців до “чорного списку” “Миротворця”.

Громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття» (КМКС) оприлюднила офіційну заяву, в якій вважає обурливим та глибоко засуджує нову хвилю викликів – зокрема переслідування з боку українських владних органів, “метою яких є залякування угорської національної меншини Закарпаття безпосередньо перед президентськими виборами”, — йдеться у заяві.

У КМКС обурюються, що сайт «Миротворець» продовжує за етнічною ознакою складати “чорні списки” закарпатських угорців, зловживаючи їхніми персональними даними, а українські посадовці, посилаючись на цей сайт почали викликати, залякувати та переслідувати закарпатських угорців через припущення про наявність у них подвійного громадянства.

“На нашу думку, Українська держава зобов’язана гарантувати безпеку власних громадян, але, на жаль, ми спостерігаємо зворотне, адже у здійсненні антиугорських актів вже відкрито беруть участь та асистують цьому центральні та регіональні органи державної виконавчої влади. Ми вважаємо за необхідне негайне припинення антиугорських переслідувань та притягнення до відповідальності осіб, причетних до цього. У зв’язку зі згаданим, висловлюємо свій рішучий протест та звернемося до міжнародних правозахисних організацій!”, — йдеться у заяві правління ГО «ТУКЗ-КМКС».

Post Author: KISZó