Добрий сусід знову допоміг

Угорщина в розрізі започаткованих восени минулого року намірів продовжує підтримувати Свалявський дитячий будинок. Після подарованого на Різдво мікроавтобуса, тепер посприяли спорудженню навісу для зберігання дров.

На проведеній з цього приводу прес-конференції у Свалявському дитбудику Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йосип Бугайла згадав про попередній благодійний жест, коли його країна подарувала закладу новенький мікрик “Фольксваген”.

Дипломат виокремив, що Міністерство зовнішніх економічних зв’язків і закордонних справ Угорщини, дбаючи про наше спільне майбутнє – дітей, з першого поклику відреагувало на потребу дитбудинку в такому транспортному засобі і

продовжує далі підтримувати полишених батьківської турботи малюків.

Зведення навісу для зберігання дров було вкрай необхідним, бо скупе державне фінансування недостатнє для того, аби централізовано обігрівати приміщення протягом опалювального сезону – потрібно доповнювати його використанням лісових матеріалів. До цього часу останні знаходились під відкритим небом і від примх погоди значно втрачали свою енергетичну цінність.

Керівник ужгородського зовнішньополітичного відомства з радістю зазначив, що

із залишків виділеної фінансової допомоги вдалося придбати ще додатково 120 офісних і 50 дитячих стільців, 15 письмових столів і 20 пелюшкових меблів.

“У нашій чудо-торбинці, – зауважив Йосип Бугайла – є ще чимало подібних сюрпризів.”

Перший заступник голови обласної ради Йосип Борто розповів, що коли вперше відвідав дитбудинок, обговорили з головним лікарем-директором усі найболючіші проблеми. Знаючи вузькість обласного бюджету, керівник одразу звернувся за допомогою до Генерального консульства Угорщини, де без довгих роздумів узялися за благородну справу. Адже знаємо: “Хто дає одразу, дає двічі.”

Йосип Борто підкреслив: “Саме Угорщина є найкращим сусідом України.”

Зі свого боку щиру подяку за підтримку залишених без батьківської ласки сиріт висловили угорським партнерам головний дитячий лікар краю Михайло Радь, голова Свалявської районної ради Мирослава Лівч, заступник мера міста Тетяна Белла. Звичайно, це зробив і головний лікар-директор дитбудинку Володимир Бейреш, який відзначив спеціальними Грамотами Йосипа Бугайла, консула Балажа Лопперта і Йосипа Борто.

Керівник Свалявського дитбудинку розповів місцевому кореспонденту нашого видання, що тепер тут

знаходиться майже 200 малюків віком від одного до чотирьох років, з якими у 10 групах займаються досвідчені вихователі, що прагнуть подарувати своїм підопічним батьківську ласку й любов.

Нинішнього року сюди потрапили ще 16 дітей. Торік свої нові родини знайшли 25, позаминулого року – 35 і сьогоднішнього – два малюки.

Дьердь Дунда

Forrás:
KISZó

Post Author: KISZó