Horváth Evelin lelkiismeretes és precíz fodrász. Arra törekszik, hogy a vendégeinek a haja csodásan tündököljön, amiért hajlandó saját magán is kipróbálni az újításokat. Az egyik neves hajfestő versenyen elnyerte a „legkidolgozottabban megfestett munka” díjat is. Célja, hogy mindig naprakész legyen és kliensei minden kérését ki tudja elégíteni.
– Honnan a vonzalom a fodrászathoz?
– Anyukám mindig is fodrász szeretett volna lenni, de végül máshogy alakultak a dolgai. Az ő szeretete a frizurakészítés iránt bennem érlelődött tovább – kezdi beszélgetésünket a beregsomi lány. – Édesanyám biztatott, hogy induljak el ezen a pályán. Először kételyek kavarogtak bennem, aztán rájöttem, ez az, amit igazán élvezek. Hat évvel ezelőtt Beregszászban sajátítottam el az alapokat. Fiatalon vágtam bele, de mindenkit szeretnék bíztatni arra, hogy merjen nekikezdeni annak, ami érdekli.
– Hogyan kerültél a Vivien Szépségszalonba?
– Apukám révén otthon is működtettem egy szalont, ahol nagyon jól berendezkedtem és nehezen mozdultam volna ki a komfortzónámból, hacsak nem „fedez fel” Kun Mónika, a Vivien szalon tulajdonosa. Ő bíztatott, hogy vágjak bele, hisz nincs vesztenivalóm. Örülök, hogy elkerültem erre a kis „szépségszigetre”, mivel rengeteg fejlődtem azóta, illetve olyan tanfolyamokon vehettem részt, ami elősegítette a lendületes szakmai fejlődésemet. Szikriszt József a Joico Hungary művészeti vezetőjének a képzéseire járok, aki személyes tanácsaival rengeteget segít. Keete Viira, a balti országok vezető Joico oktató fodrászától pedig a legutóbbi Blonde Life Show után különböző hajvágó technikákat leshettem el.
Többek között tőlük vehettem át a hajfestő versenyen elért díjamat is, amit a „legkidolgozottabban megfestett munkáért” érdemeltem ki.
Mindig is egy olyan szalonban szerettem volna dolgozni, ahol nyitottak az újdonságokra és minőségi termékekkel dolgoznak. A Vivien pedig pont ilyen, aki betér hozzánk, teljes körű szépségápolásban vehet részt. A testvérem, Kamilla is itt dolgozik manikűrösként. Megemlítendő, hogy a jó technika önmagában nem elég egy fodrász esetében. Éppen ezért, nagy hangsúlyt fektetek a magas színvonalú eszközökre is. Az ollóm, a hajszárítóm, a hajvágó gépem vagy a lapvasom világmárkáktól vásárolom: Jaguar, Wahl, Elgon, BabylissPro, Moser, Olivia Garden stb.
– Mit élvezel jobban, a frizurakészítést vagy a hajvágást?
– A hajfestések nagyon közel állnak a szívemhez, mert ezt kihívásnak fogom fel, főleg az ilyen színátmenetes, satírozós újfajta dolgokat (ombre, sombre, balayage). Az alkalmi frizurakészítést is kedvelem, az imént említett bemutatón Váradi Katalin kontymester kontyfésülési módszereit is megfigyelhettem. Ez rendkívüli kreativitást igényel, ezért rendszeresen inspirálódom olyan neves emberek munkáit nézegetve, mint például Georgiy Kot, Larisa Recha, Viktoria Schimbator, Farrux Shamuratov stb.
Számomra elengedhetetlen, hogy mindig konzultáljak a klienssel, mielőtt bármibe is belevágnék.
Egy jó frizura hatalmas önbizalom bomba lehet, sokkal jobban érezzük magunkat a bőrünkben, ha hozzánk illő hajviseletünk van. Az érdeklődők minden eddigi munkámat megtekinthetik az Evelin Horváth Hairdresser közösségi oldalamon is.
– Hogyan tudod elkerülni, hogy csalódjanak a vendégeid?
– Azt vallom, hogy magam is ki kell próbáljam az újdonságokat, hogy könnyebben és hitelesebben tudjak tanácsot adni a vendégeimnek. Gyakran amikor meglátnak rajtam valami különlegességet, nekik is meghozom a kedvüket hozzá. Megint csak a konzultációt emelném ki, ami számos kellemetlenségtől óvhat meg. Sok olyan dolog van, amit meg kell érteniük a klienseknek.
Például ha éveken át otthon, dobozos hajfestékkel festették a hajukat – kiváltképp, ha feketére –, akkor nem várhatják el, hogy pikk-pakk szőkét csinálunk belőle.
Ez már a fizikai képtelenség határán van.
– Milyen tanácsokat tudnál adni az őszi hajápolás terén?
– Ilyenkor jellemző a haj zsírosodása. A sapkák, kapucnik miatt a fejbőr nem tud szellőzni, ezért könnyebben bezsírosodik. Viszont az sem megoldás, hogy mínusz fokoknál fedetlen fővel járkálunk, mivel az sem tesz jót, ha kihűl a fejbőr illetve a hajhagyma, ami hajhulláshoz vezet. Egy héten két-három alkalomnál többször nem ajánlott hajat mosni. Ilyenkor a zsírosodás leküzdése ellen azt szoktam ajánlani, hogy – természetesen mértékkel – használjanak száraz sampont, ami átmeneti megoldást nyújt. Nem szabad túlzásba esni azonban a hajformázással sem. Sokan mindennap simítják a hajukat, mert a nedves időjárástól könnyen begöndörödik.
Ez nem tesz jót, főleg akkor, ha semmiféle hő védő szert nem alkalmaznak a hajukon.
Továbbá a simítók között is különbség van, egy jobb félével elég egyszer-kétszer átsimítani a passzét nem szükséges ötször-hatszor. Annak, akinek igen könnyen hullámossá válik a haja, ajánlatos párataszító terméket alkalmaznia. Jó opció lehet a brasil cacau-s (keratinos) tartós hajegyenesítésre is, ami 2-4 hónapon át garantálja a sima hajvégeket.
Simon Rita