Gyülekezetem története

A Nagyberegi Református Líceumban került sor a Gyülekezettörténeti Pályázat eredményhirdetésére. A pályázatot a Kárpátaljai Református Egyház Tanügyi Bizottsága hirdetett meg. A kiírás célja az volt, hogy a tanulókat saját múltjuk, közösségük történelmének megismerésére ösztönözzék.

A felhívás elsősorban a 9-11. osztályosokat mozgatta meg. Összesen 12 pályamű érkezett, ebből öt a Nagydobronyi Református Líceumból, négy a Nagyberegi Református Líceumból, három pedig a Péterfalvai Református Líceumból. A szervezők egy I. helyezést ítéltek oda a szervezők és 11 különdíjat osztottak ki. Minden diák pénzjutalmat, dicsérő okleveleket kapott, és Wass Albert regénnyel gazdagodott.

– Önmagában az, hogy valaki kész megmérettetni magát, már szolgálatot végzett. Szolgálatot, elsősorban a gyülekezete, az iskolája tekintetében, és megvizsgálta, ebben hol helyezi el önmagát – indította az alkalmat Kovács András a nagyberegi líceum igazgatója.

Pándy Szekeres Anna, a Kárpátaljai Református Egyház tanügyi tanácsosa a felhívás részleteiről beszélt, illetve elemezte a beérkezett munkákat.

Annak ellenére, hogy csupán három egyházi tanintézményből küldtek be dolgozatokat, mégis számos település egyházközségének a történetével ismerkedhettünk meg. Hallhattunk Dercenről, Nagydobronyról, Korláthelmecről, Nevetlenfaluról, Tiszaújlakról, Gátról stb. A győztes munkát Páll László, a Nagyberegi Református Líceum tizedikes tanulója készítette, aki a Beregrákosi Református Egyházközség történetét dolgozta fel.

Nagy Béla, a Kárpátaljai Református Egyház főgondnoka a következő igét helyezte a jelenlévők szívére: „Mindenkor örüljetek, szüntelenül imádkozzatok, mindenért hálát adjatok, mert ez Isten akarata Jézus Krisztus által a ti javatokra.” (1. Thesszalonika 5, 16-18)

Az ünnepség végén Tóth László, a Nagyberegi Református Líceum lelkész-igazgatója köszöntőjén keresztül nyitotta meg az ide érkező Bibliai Logók kiállítását, melyet Balog István, a Nagydobronyi Református Líceum volt tanulója készített. A kiállítást két héten keresztül tekinthetik meg az érdeklődők.

Bara Tünde

Forrás:
KISZó

Post Author: KISZó