Alekszij Honcsaruk megbízta a gazdasági tárcát, hogy vizsgálja meg az állami vállalatok topmenedzsereinek és a felügyelőbizottságok tagjainak fizetési rendszerét – tájékoztat a korrespondent.net.
„A munkabérnek konkurenciaképesnek, s ezzel egyidejűleg igazságosnak kell lennie” – írta a miniszterelnök a Facebook-oldalán.
Mint ismeretes, Volodimir Zelenszkij államfő megbízta a Miniszteri Kabinetet a Naftogazban kiosztandó prémiumok körül kialakult helyzet tisztázására. Egy szerződés szerint az állami nagyvállalat topmenedzserei sikerdíjként megkapják annak a 2,9 milliárd dollárnak az egy százalékát, melyet a Stockholmi Döntőbíróság ítélete alapján a Gazprom köteles kifizetni a Naftogaznak. Ez az összeg mintegy 29 millió dollár, azaz 700 millió hrivnya.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.