Ülésezett az UMDSZ Beregszászi Járási Szervezete

Idei első tanácskozását tartotta az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség Beregszászi Járási Szervezete. Horváth László, a szervezet elnöke beszámolt múlt évi tevékenységükről.

Elmondta, minden év elején hagyományosan több településen is farsangi bálokat szerveznek, ezeket a húsvéti hagyományőrző rendezvények követik. Az UMDSZ nagy hangsúlyt fektet a sportrendezvényekre is, tavaly ezekből sem volt hiány, akárcsak a falunapokból, gyermeknapokból, fesztiválokból, szüreti bálokból sem.

– Idén is folytatni szeretnénk az ilyen alkalmak megszervezését, ugyanis mindahány közösségformáló, összetartó erővel bír. Éppen ezért lehetőségünkhöz mérten bővíteni kívánjuk a palettát, még több népünnepélyt szerveznünk, s ezek sorát idén is a farsangi mulatságokkal kezdjük. Szervezetünk központi, járási farsangi báljára február 21-én kerül sor – mondta Horváth László. Az elnök felszólalásában kitért az elmúlt év politikai történéseire is. Így például a választásokra, érintette a kistérségek kialakításának helyzetét. Nagyon fontos lenne, hagsúlyozta, hogy a Beregszászi járás Beregszász központtal megmaradjon. Minden itt lakónak ez lenne a legjobb.

Az elhangzottakhoz hozzászólva Bakancsos László, az UMDSZ Beregszászi Járási Szervezetének alelnöke a nagymuzsalyi aranybánya körül kialakult helyzetről tájékoztatott.

Tóth Miklós megyei képviselő, az UMDSZ elnökségi tagja Kárpátalja politikai helyzetével kapcsolatos gondolatait osztotta meg a jelenlévőkkel. Kifejtette, képviselőtársaival együtt igyekeznek mindent megtenni azért, hogy a Beregszászi járás megmaradjon, ami kétségtelenül fontos a magyarok megmaradása érdekében.

Végezetül a résztvevők jóváhagyták a 2020-as járási munkatervet.

Hegedűs Csilla

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó