Július 1-jén a Legfelső Tanács erre kijelölt bizottsága elfogadta azt a javaslatot, mely Kárpátalján 6 járás megalakításáról rendelkezik – írja az m-studio.net.ua.
A dokumentum szerint Ungvári, Munkácsi, Técsői, Rahói, Huszti és Beregszászi járást hoznak létre Kárpátalján.
A legnagyobb vitát a Beregszászi járás központjának eldöntése váltotta ki. Vladiszlav Poljak parlamenti képviselő követelte Nagyszőlős város központnak történő kinevezését, illetve a Beregszászi járás Nagyszőlősi járássá való átnevezését. A bizottság elutasította a javaslatot, a központ Beregszász lesz.
Így a Beregszász központú járáshoz a Bátyúi, a Beregszászi, a Nagyberegi, a Nagybégányi, a Tiszaújlaki, a Nagyszőlősi, a Mezőkaszonyi, a Tiszapéterfalvai és az eddig az Ilosvai járáshoz tartozó Beregkövesdi kistérségek tartoznak majd.
Az Ungvár központú járás része lesz a Szürtei, Kincseshomoki, Csapi és Nagydobronyi kistérség. A Viski kistérség a Huszt központú Huszti járáshoz fog tartozni.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.