Leghamarabb szeptemberben lehet új agrárpolitikai minisztere Ukrajnának

zelenszkij

Volodimir Zelenszkij államfő kijelentette, leghamarabb szeptemberben lesz agrárpolitikai tárcája és minisztere Ukrajnának – áll az nv.ua hírportál írásában.

Az elnök erről július 9-én, egy vállalkozókkal rendezett találkozón beszélt.

„Nem tudom, lesz-e időnk erről dönteni. A következő üléshét után a Legfelső Tanács kimenőre megy. Úgy gondolom, nem lesz időnk új minisztert kinevezni, és ennyi idő alatt létrehozni egy minisztériumot. Legkorábban szeptemberben nevezünk ki új agrárpolitikai minisztert, amikor a képviselők visszatérnek dolgozni” – nyilatkozta az elnök.

Emlékeztetőül, a gazdaságfejlesztési, kereskedelmi és mezőgazdasági minisztériumot 2019 augusztusában hozták létre, melyet Timofij Milovanov vezetett. Az új kabinet 2020-ban döntött úgy, hogy két részre osztja a tárcát.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó