Egyes helyeken sajátos módszert alkalmaztak.
A decentralizáció jegyében létrejött hat kárpátaljai járásban megalakították a községi és nagyközségi territoriális választási bizottságokat (TVK). Técsőn és Huszton sajátos módszert alkalmaztak, s ezzel némileg eltértek a törvényi előírásoktól.
Az OPORA civil szervezet közleménye szerint Huszton az egyenlőség jegyében akartak eljárni, így a sorsolás eredményeként minden politikai párt képviseltetheti magát a bizottságokban. Ezt később újratárgyalták, és a választási bizottság vezetői posztjait osztották szét egyenlően a pártok között. Bár ez a módszer eltér a törvényben foglaltaktól, a helyi TVK elfogadta annak ellenére, hogy a Nép Szolgája politikai párt jelen lévő képviselői felháborodásuknak adtak hangot.
A Técsői járásban a bizottság tagjai a sorsolásba bevonták a pártok képviselőit is, bár a törvény ezt szintén nem engedélyezi.
Az OPORA aktivistái pártonként összesítették a bizottsági tagok és tisztségviselők számát.
Az Ungvári járásban 11 territoriális választási bizottság alakult, ahová 15 párt delegálta képviselőit. A legtöbb taggal a Nép Szolgája, a Batykivscsina és az Ellenzéki Platform – Az Életért rendelkezik.
A Munkácsi járásban szintén 11 TVK alakult. Ezekben 10 politikai közösség képviselteti magát. A tagok nagy részét itt is a Nép Szolgája, a Batykivscsina és az Ellenzéki Platform – Az Életért adta.
A Huszti járás is 11 községi és nagyközségi territoriális választási bizottságot hozott létre. A legkevesebben Kereckén lesznek (8 fő), a legtöbben Kövesligeten és Visken (18-18). A tagok zöme a fent felsorolt pártokat képviselik.
A Beregszászi járásban tíz párt megbízottjaiból 8, a Técsőiben 9 TVK formálódott. A Rahói járásban mindössze 3 territoriális testület jött létre, ahová 12 politikai erő delegálta képviselőit.
Csuha Ivett
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.