Március 15. – Koszorúzás Ungváron

Hétfőn néma főhajtással fejezték ki tiszteletüket az 1848–’49-es hősök emléke előtt az ungvári diplomáciai testület, a református egyház, illetve a magyarságszervezetek képviselői az ungvári Petőfi-szobornál.

Szabó Sándor

Kárpátalja többi településéhez hasonlóan a megyeszékhelyen is csendes koszorúzással emlékeztek a magyar forradalom és szabadságharc kezdetének 173. évfordulójára. A szűk körű megemlékezés kezdetén Buhajla József ungvári magyar főkonzul felolvasta Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnökének külhoniakhoz intézett levelét.

A történelmi egyházak nevében Héder János ungvári református lelkész, a Kárpátaljai Református Egyház főjegyzője szólt az egybegyűltekhez.

A Himnusz közös eléneklését követően a forradalom és szabadságharc hőseire néma koszorúelhelyezéssel emlékeztek.

– Sajnálatos módon a járványhelyzet immár második alkalommal húzta keresztül a számításainkat, így nemzeti ünnepünket ismét csak rendhagyó módon tudtuk megünnepelni – nyilatkozta Buhajla József főkonzul. – Az adott helyzettől függetlenül emlékeznünk kell a hőseinkre, azokra, akik nélkül itt most mi nem lehetnénk szabadok. Úgy, ahogy miniszterelnök úr is fogalmazott levelében, most főleg az egészségügyi dolgozók küzdenek a szabadságunkért, akik nélkül ebből a helyzetből nem tudunk kiszabadulni. Nagyon bízom abban, hogy az idei év meghozza azt a megváltást, ami után  mindenki visszatérhet a normális életéhez, és a következő évben a hagyományokhoz méltó módon tudunk emlékezni a forradalom és a szabadságharc hőseire. Tisztelet a bátraknak! – hangsúlyozta a diplomata.

Kapcsolódó írásaink:

Március 15. – Üzenet az anyaországból!

„…élvezem, ha tele vagyok munkával”

„…élvezem, ha tele vagyok munkával”

Vári Fábián László Kossuth-díjat kapott

 

„…élvezem, ha tele vagyok munkával”

Forrás:
KISZó/Fotók:Szabó Sándor

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó