Sajtóértesülések szerin már egy hónapja korházban fekszik és lélegeztetőgépen van Leonyid Kravcsuk, a független Ukrajna első elnöke, a kelet-ukrajnai rendezés előkészítésére létrehozott háromoldalú kontaktcsoport (TKG) kijevi küldöttségének vezetője, aki közel egy hónapja súlyos szívműtéten esett át – írta az UNIAN hírügynökség.
Ukrajina 24 tévécsatorna meg nem nevezett forrásra hivatkozva hétfőn azt közölte, hogy a volt államfő válságos állapotban kórházban fekszik. Az informátor szerint Kravcsuk lélegeztetőgépre van kapcsolva.
A minszki Háromoldalú Összekötő Csoport ukrán küldöttségvezetőjének állapotáról nincsenek pontos információk. Annyit tudni, hogy a független Ukrajna első elnöke június 29-én szívműtéten esett át. Kravcsuk már nem vett részt a parlament június 28-i Alkotmány napja alkalmából megtartott ünnepi ülésén sem. Az ukrán sajtó akkor arról számolt be, hogy komplikációk nem léptek fel, a műtét jól sikerült.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.