Garanyi József festőművész száz évvel ezelőtt, 1921-ben született. Ebből az alkalomból Kovács László kiállításrendező, gyűjtő jubileumi kiállítást szervezett a festőművész munkáiból Beregszászban, a Pásztor Ferenc Közösségi Házban. Több tucat alkotás került közszemlére, többnyire portrék, beregszászi utcarészletek, tájképek.
Hegedűs Csilla
– Az itt látható festmények zöme az én tulajdonom. Mindig igyekszem olyan képeket kiállítani, amelyek még nem voltak, és azt is figyelembe veszem, hogy az változatos legyen. Ezért láthatunk itt most munkácsi és beregszászi utcarészleteket, a 50-60-70-es években készült portrékat – mondta Kovács László. Hozzátette, Garanyi Józsefet volt szerencséje személyesen ismerni, sőt, barátjának mondhatta. – Jóska bácsi jól bevált rendszerességgel élte a mindennapjait, reggeli után legalább délig alkotott. Nyolcvannyolc évesen hunyt el, s gyakorlatilag az utolsó pillanatig festett.
– Garanyi József munkássága, alkotói hagyatéka szerteágazó, de meghatározó, hogy művei az itt élőket örökítették meg. Hírvivők ezek az alkotások, hiszen a művek középpontjában, ahogy ezen a kiállításon is látható, a kárpátaljai, a beregi táj és lakos kapnak fő hangsúlyt – fogalmazott Békésyné dr. Lukács Angéla, a beregszászi külképviselet konzulja.
A kiállítás szeptember 5-ig tekinthető meg a Pásztor Ferenc Közösségi Házban, s szeptember közepétől újabb Garanyi-képeket láthatunk a beregszászi konzulátus kiállítótermében.