Két nappal elhalasztották Joe Biden amerikai elnök és Volodimir Zelenszkij ukrán államfő találkozóját.
„Az amerikai elnök kérte a találkozó elhalasztását, ugyanis augusztus 31-én jár le a tálibok által kitűzött határidő az emberek Afganisztánból történő evakuálásának. Nyilvánvaló, hogy az amerikai fél a lehető legnagyobb figyelmet kívánja fordítani állampolgárainak kimenekítésére” – jelentette ki Szerhij Nikiforov elnöki sajtótitkár az Ukrinformnak adott interjújában.
A szóvivő kiemelte, hogy az ukrán fél megértéssel fogadta a döntést, hozzátette, az időpontváltozás nem befolyásolja a látogatás programját. Az elnöki találkozóra a korábban bejelentett augusztus 30-a helyett két nappal később, szeptember 1-én kerül sor.
A Volodimir Zelenszkij vezette ukrán delegáció augusztus 30-án indul az Egyesült Államokba és szeptember 5-én, vasárnap tér vissza.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.