A gimnazisták is megemlékeztek

A Nagydobronyi Református Líceum tanulói október 22-én emlékeztek meg az 1956-os magyar forradalom és szabadságharcról. A tanintézmény életében fontos a hagyományőrzés, az egyházi és nemzeti ünnepek megtartása, őseink emlékének ápolása.

Tavaly, a karanténkorlátozások miatt a legtöbb ünnepre külön-külön készülhettek mind a tanulók, mind a pedagógusok, így idén még nagyobb értéknek számítottak a közös összejövetelek.

A megemlékezésen a fellépők röviden ismertették az ’56-os eseményeket. Azt, hogy miért is tört ki a forradalom, melyek voltak a főbb helyszínei, milyen fontosabb mozzanatai voltak és mi lett a végkimenetele. A rövid történelmi áttekintést követően Stefanec Bianka elszavalta Györfi Attila, 11. osztályos tanuló Keleti szél című versét, melyet a forradalom tiszteletére írt.

Ezt követően a résztvevők megnézték az Októberi bőröndmese című színdarabot.

Homoki Tünde

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó