„Sántít” az Ungvári Kárpáti

A sereghajtó elleni kettős győzelem után egy sikerrel, majd egy betlivel folytatta szereplését az élvonalbeli női kézilabda-bajnokságban az Ungvári Kárpáti.

A női Szuperliga 8. fordulójában a tabella második helyét elfoglaló Dnyiprjanka Herszon látogatott Ungvárra. Ahhoz, hogy a téli szünetet a dobogón tölthesse Borisz Petrovszkij csapata, a páros bajnoki mindkét meccsét meg kellett volna nyerni. Ám ez nem sikerült.

Az első felvonás még jól sikerült, 14–14-es szünet után 30–27-es hazai sikert rögzített a végső dudaszó. A Kárpátiból a 9 gólig jutó Jana Hotra emelkedett ki, de a 8 gólt vállaló Anasztaszija Poletajeva is dicsérhető.

A második meccs is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, félidőben 11–11 volt. A folytatásban viszont a herszoniak kézilabdáztak eredményesebben, s 24–23-ra győztek. A házigazdáknál Hotra 7 gólig jutott, Karina Bajrak 6 gólt dobott. Ezen a két meccsen a csapat neves visszatérője, Darina Kot három találattal segítette régi-új csapatát.

A címvédő Lembergi Halicsanka változatlanul 100 százalékos, 14 meccsen 28 pontot gyűjtött. A Dnyiprjanka 21 pontos (16 meccs), a Real Mikolajiv 18 pontnál jár (16 meccs), míg az Ungvári Kárpáti 16 pontot szerzett 16 bajnokin. A mieink a jövő heti idei zárófordulóban a nagy múltú, de kevésbé szép jelenű Szpartak Kijevhez utaznak.

Ungvári Kárpáti: Petrovszkij után Darina Kot is visszatért

Forrás:
KISZó
Sport Közzétette:

Post Author: KISZó