Hogyan maradjunk kapcsolatban, ha kikapcsolják az internetet?

Akadozhat vagy akár meg is szűnhet az internet a hadviselés idején.

Az Állami Kommunikációs Szolgálat azt kéri, csak a legszükségesebb estekben indítsanak hívást az állampolgárok. De mit tegyünk ilyenkor, és hogyan tartsuk a kapcsolatot? – erről kérdezte a Suspilne a szakértőt.

Országszerte eluralkodott a pánik

Az Állami Hírközlési Szolgálat közleménye szerint a szolgáltatók továbbra is működnek.

„De felhívjuk a figyelmet arra, hogy a kommunikációban előfordulhatnak fennakadások. Ennek oka elsősorban a hálózatok túlterheltsége” – közölte a szolgálat, arra kérve a lakosságot, hogy csak szükség esetén hívjanak és küldjenek üzeneteket.

Ennek kapcsán összegyűjtötték azokat a platformokat, ahol gördülékenyebben kommunikálhatnak a felhasználók, akár internet-hozzáférés nélkül is. A legtöbbet a Google Play Market-ből tölthetik le.

CENO

A CENO böngésző (a Censorship.no! rövidítése) egy kanadai webböngésző Android mobileszközökhöz (okostelefonokhoz és táblagépekhez). Az internetes cenzúra megkerülésére peer-to-peer hálózatként (P2P) működik, lehetővé téve a felhasználók számára a letöltött tartalmak megosztását. Ezzel elkerülhető a központosított szerverektől való függés – a webes tartalom még kemény szűrés közben is online tárolódik.

Bridgefy

A Bridgefy előnye, hogy a Bluetooth-hálózatot kihasználva, akár egy teljes várost össze tud kapcsolni internet használata nélkül, amiben az üzenetek az egyik telefonról a másikra ugrálnak. A cset az egymástól pár száz méterre állók között a leggyorsabb, de a távolság növekedésével is csak kicsit lassul a sebesség.

Megemlítik még a Psiphon-t, ami egy VPN-szolgáltatás, illetve a Matrix-ot is.

Ezeket az alkalmazásokat érdemes előzetesen letölteni, amíg megfelelő internet-hozzáférés áll rendelkezésre!

Több nagyvárost ért támadás

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó