Az ukrán szülők többsége gyermeke mentális egészségének romlásáról számolt be

Az ukrán szülők 75 százaléka változásokat tapasztal gyermeke pszichéjében. Azt állítják, hogy csöppségeik lelki traumára utaló tüneteket produkálnak – olvasható a Gradus Research által végzett kutatásban. A felmérést 18-60 év közötti, kiskorú gyermeket nevelő emberek körében végezték.

A Gradus Research alapítója és vezérigazgatója, Jevhenyija Bliznyuk szerint nagyon sok gyereknél tapasztalnak poszttraumás stressz szindrómát.

„Lényegesen kevesebb olyan gyerek van, aki valóban átélte a harcok hatásait. A gyerekek azonban sokkal érzékenyebbek a körülöttük lévő világra és a felnőttek érzelmi állapotára.

Az ideges szülők vagy nagyszülők ugyanúgy közrejátszanak a gyermek pszichés állapotának romlásában, mint az országban zajló események.

Tehát, ahogy a repülőgépeken is figyelmeztetnek, először saját magunkra kell felhelyezni a védőmaszkot, aztán a gyerekre. Ha mi nem vagyunk épségben, a kicsiknek sem tudunk segíteni – tanácsolja Bliznyuk.

A felmérés eredményeiből kiderül, a gyermekek traumájának leggyakoribb tünete az úgynevezett „érzelmi kilengés”, amikor a hangulat gyorsan és külső tényezőktől függetlenül változik a nagyon jótól a rendkívül rosszig, és fordítva.

A felmérésben megjegyzik, minden ötödik gyermek alvászavarral küszködik , minden tizedik gyermeknek csökkent a kommunikációs igénye, romlott a memóriája és rémálmai vannak.

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó