Magyaros ízek Ungvár szívében │KISZó-interjú

Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a megyeszékhelyen Jackiv Mónika és Leco Sándor húsboltja, ahol mindenkor friss, kiváló minőségű árut, a termékskála széles választékát találhatja a vásárló. A piaci igényeket kielégítő üzlet vezetői továbbra is bővülő kínálattal és szolgáltatásokkal állnak vásárlóik rendelkezésére.

Varga Brigitta

– A bolt megnyitását megelőzően alkalmazottként dolgoztál?

Mónika: Könyvelői képesítéssel rendelkezem, így nem is volt kérdéses számomra, hogy tanulmányaim végeztével mihez kezdjek. Több mint tíz éve dolgozom az üzleti szférában. Alkalmazottként kezdtem, majd hat évvel később saját üzletet nyitottam. Mikor feltérképeztem a kereskedelmi szféra kulisszatitkait, elhatároztam, a saját magam főnöke leszek, minthogy munkám révén más jusson nagyobb haszonhoz.

Sándor: 19 éves korom óta dolgozom hentesként. Egy ungvári üzletben kezdtem, majd kilenc év után Budapestre költöztem és ott folytattam tovább. Két év tapasztalatgyűjtés után hazatértem. Nem szerettem volna tovább alkalmazottként dolgozni, a terveim megvalósításához azonban vállalkozóvá kellett válnom. Voltak a saját terveim és ötleteim, emellett a családom is arra biztatott, hogy vágjak bele.

– Miben más a vállalkozói lét?

Mónika: Egy saját vállalkozáson sokat kell dolgozni, hogy az sikeres legyen. Rengeteg időt, energiát és pénzt igényel. Továbbá üzlettulajdonosként magam tervezem meg a napirendemet, ami nagyon előnyös számomra, mivel egy 8 és egy 14 éves kislányt nevelek egyedül.

Sándor: Teljesen megváltozott az életem, hiszen most sokkal nagyobb a felelősségem. Én felelek azért, hogy minden alapanyag és a készáruk jó minőségűek legyenek. Az ünnepek közeledtével gyakran előfordult, hogy hajnalok hajnalán kezdtem a munkát és csak késő délután fejeztem be.

– A koronavírus-járvány miatt sokan mentek tönkre. Nagy bátorság kellett ahhoz, hogy valaki ebben az időszakban vágjon bele egy vállalkozásba. Mi volt a legnehezebb?

Mónika: A megfelelő helyszín kiválasztása. Olyan városrészt próbáltunk keresni, ahol még nem működött hasonló üzlet. Így döntöttünk az Ivan Franko utca mellett. Ezután fel kellett vennünk a kapcsolatot azokkal a beszállítókkal, akik minőségi alapanyagokkal látnak el, amivel biztosítani tudjuk a folyamatos árufeltöltést és kiszolgálást. Végül gondoskodnunk kellett arról is, hogy az emberek értesüljenek arról, hogy megnyitottunk.

Sándor: Az üzlet indulásánál az erős alapot a házhozszállítás adta. A vevőink megrendelték az árut, én pedig kiszállítottam. Ez a szolgáltatás Ungvárra, valamint a Kisgejőcig vezető útvonalra terjedt ki. Mindez a mai napig jól működik. Nem szabtam vásárlási limitet a megrendelésekhez, így az egy kiló darálthúst éppen úgy kiszállítom, ahogyan a nagyobb tételeket. Ez részben tudatos üzletpolitika, részben pedig a járványhelyzetre való reagálás volt. Vásárlóink örömmel fogadták és megkedvelték ezt a rugalmasságot, így sikerült stabil ügyfélkört kialakítanunk.

– Mi jellemzi a bolti értékesítést?

Sándor: A vállalkozás egyik különlegessége, hogy többségében helyi termelőktől, Nagygejőcről, Kisgejőcről és Rátról szerezzük be az alapanyagot. Arra törekszünk, hogy minél frissebben érkezzen a vásárlókhoz a hús és a hentesáru. Minden termékünk szeletelve, darabolva kerül a pultba. Nemcsak a beszerzést, hentesként a hús feldolgozását is magam végzem. Az üzlet legnépszerűbb termékei közé tartozik a füstölt áru – a sonka, a szalonna, a csülök, az oldalas, valamint a borsos és a paprikás kolbász. Vásárolható nálunk hurka, disznósajt, abároltszalonna, disznózsír, tepertő, tepertőkrém és darálthús is. Ezekenkívül csirke-, marhahús is szerepel a palettán, továbbá házi készítésű pelmenyi és töltött káposzta szintén vásárolható nálunk.

Mónika: Rájöttünk arra, hogy az emberek szeretnének mindent beszerezni egy helyen. Így a vásárlói igény alakítja az üzlet kínálatát. Sokáig abban bíztunk, hogy elegendő, ha csak húst kínálunk. Mostanra beláttuk, tévedtünk. Elsőként a hús elkészítéséhez szükséges alapanyagokat – olaj, fűszerek – szereztük be, de a főétel mellé köret is dukál, így lett többek között tésztával, rizzsel, kuszkusszal, bulgurral kiegészítve a kínálat. Étkezés után jöhet a mosogatás, ebből adóan tisztítószerek is felkerültek a polcokra. A későbbiekben pedig friss zöldséggel és gyümölccsel szeretnénk teljessé tenni a kínálatot.

– A vevők mennyire árérzékenyek?

Sándor: Vegyes a fogyasztói kép. Az idősebbek számára fontos tényező az ár, de vannak olyan vásárlók is, akiknek a minőség a legfontosabb.

Mónika: A háború miatt kb. 30-50 százalékkal emelkedtek az árak. Sokan emiatt elkezdtek spórolni. Míg valaki korábban két kiló húst vitt tőlünk, mostanság már csak egyet. Megcsappant a vásárlói körünk is. Embert próbáló időszak ez a magánvállalkozó számára is. Szerencsére sok pozitív visszajelzést kapunk a vevőktől, akik gyakran megemlítik, hogy mindig szép árut kapnak a boltban.

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó