Jónak lenni jó! – Karitász-nap Beregszászban ● Kárpáti Igaz Szó

Karitász-napot tartottak Beregszászban a Pásztor Ferenc Közösségi és Zarándokházban, melyre Árvai Ferenc atya, az Egri Főegyházmegye Karitász Központ igazgatója, siroki plébános kapott meghívást, hogy előadásaival erősítse mind hitükben, mind tevékenységükben a helyi aktivistákat. Az egynapos rendezvényre a Felső-Tisza-vidéktől Csapig az egyházmegye szinte minden településéről érkeztek.

Hegedűs Csilla

– Egyházmegyénkben gyakran szerveznek lelki napokat. Ezeken nem gyakorlati témákat vitatunk meg, hanem inkább közösen imádkozunk. Most viszont úgy gondoltuk, hogy a sok megoldásra váró, feladat elvégzése közepette nagy segítség lenne, ha egy olyan személyt hívnánk meg, aki nemcsak lelkiekben, de a tevékenységünkben is támaszunk lehetne. Erre nem is lehetett volna megfelelőbb személy, mint Árvai Ferenc atya, akitől sok mindent tanulhatunk – mondta Harapkó Marianna, a Beregszászi Szent Anna Karitász Alapítvány vezetője. – Az atya arra biztatott minket, hogy hozzunk létre karitász csoportokat, és vonjuk be a fiatalokat. Ezért az alkalomra gyerekeket is meghívtunk a Bethlen Gábor Líceumból, hogy hallgassák meg az előadásokat, és ha úgy gondolják, csatlakozzanak hozzánk – tette hozzá.

Árvai Ferenc atya Jónak lenni jó! címmel tartott előadást. Kiemelte, a katolikus karitász nem humanitárius segélyszervezet, hanem annál sokkal több – a katolikus egyház hivatalos segélyszervezete, mely az egész világon 162 országban 5,5 milliárd dollár értékben segít évente.

– Szervezetünk az egyház nevében és az evangélium szellemében teszi a jót. Ez különböztet meg bennünket, mert mi a keresztény hitünkbe kapaszkodva segítünk a rászorulókon. Ma itt is igen jó, segítőkész emberekkel volt szerencsém találkozni, akik hosszú évek óta végeznek karitatív szolgálatot. A plébániákon működő csoportok elsősorban közösségek, ezért lényeges, hogy a munka mellett legyenek közösségi programok is, ahol ki tudnak kapcsolódni – jegyezte meg.

Az atya következő eladásában e csoportok működéséről beszélt. Mint mondta, Magyarországon 800 településen legalább tízezer önkéntesük tevékenykedik, s akik nélkül nehéz lenne olajozottan, hatékonyan végezni a munkát. – A Magyarországra Ukrajnából érkező menekülteket sem tudnánk az önkéntesek, a csoportok nélkül fogadni. Barabáson 24 órában üzemel a bázisunk, folyamatosan fogadjuk a hozájukat elhagyókat. Emellett Kárpátaljára folyamatosan küldjük az adományokat, hiszen tudjuk, hogy itt nagyon sok Kelet-Ukrajnából érkezett személy tartózkodik, és mi támogatjuk az ellátásukat. De azokat is segítjük, akik Magyarországon várják a háború végét – fejtette ki Ferenc atya.

– Sok fiatalt látok ma itt, ami bizakodásra ad okot…

– Tíz évvel ezelőtt azt tapasztaltuk, hogy a fiatalok is nagyon szívesen jönnek hozzánk, ezért alakítottuk meg Magyarországon a karitás ifjúsági és gyermekszervezetét, a Karitász Juniort, ahol játékosan sok jót igyekszünk átadni nekik, kicsit bepótolva azt is, ami talán kimaradt az életükből. És arra neveljük őket, hogy azt a tulajdonságukat, hogy szeretnek jótékonykodni, ne veszítsék el. Az itt lévő gyerekekben is azt látom, hogy érdeklődőek a karitász munkája iránt, és biztos vagyok abban, hogy csatlakoznak ehhez a nagyszerű tevékenységhez.

Árvai Ferenc atya és kísérője, Szilvay Jerne szerzetes nővér most sem érkezett üres kézzel. Tartós élelmiszereket és meleg takarókat hoztak.

 

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó