Az időjárási viszonyok – vezetékek jegesedése, eső és hó – negatívan befolyásolják a nagyfeszültségű hálózatok és elosztók állapotát, és megnehezítik a javítási munkálatokat. Továbbra is nehéz, de ellenőrzés alatt áll a helyzet Ukrajna energiarendszerében, a kapacitáshiány azonban jelentős – tájékoztatott az Ukrenergo.
Jelezték azt is, hogy tartalék konstrukciókkal sikerült visszakapcsolni Odessza megye fogyasztóit, „de a déli régiókban továbbra is jelentős fogyasztáskorlátozások vannak a hálózatban bekövetkezett jelentős károk miatt”.
„Nehéz a helyzet Kijev megyében is, ahol a termelő létesítmények megsérültek. Ennek következtében jelentős a deficit a régióban, különösen a bal parton” – áll a jelentésben.
A vállalat emlékeztetett arra, hogy a probléma okozója a nyolc, ukrán energetikai infrastruktúra ellen indított orosz rakétatámadás, melynek következtében az összes hő- és vízerőmű részben megsérült.
„Minden megyei áramszolgáltatóval tudattuk az áramfogyasztás határait. Több megyében túllépték a határértékeket, ami miatt már kényszerleállást kellett alkalmazni” – magyarázta az Ukrenergo. Hozzátették, folytatódnak a helyreállítási munkálatok.
„Az időjárási viszonyok negatívan befolyásolják a nagyfeszültségű hálózatok és elosztók állapotát, és megnehezítik a javítási munkákat” – közölte a sajtószolgálat.
Emellett a Doneck, Harkiv és Herszon megye energiainfrastruktúrájának folyamatos bombázása miatt továbbra is nehéz a villamosenergia-ellátás helyzete.
A cég leszögezi, hogy ilyen körülmények között a hétvégéken, amikor hagyományosan csökken a fogyasztás, nem tudják biztosítani a helyzet jelentős javulását.
„Mindent megteszünk annak érdekében, hogy minden megyében a lehető leghamarabb visszatérhessenek a tervezett korlátozásokhoz” – biztosított az Ukrenergo.
Az áramkimaradások rendjéről is tárgyalt az Ungvári járás vezetője Nagydobronyban