Elfogadták Kárpátalja 2023-as évi költségvetését

Elfogadták a megye 2023-as költségvetését a Kárpátaljai Megyei Tanács december 15-i, csütörtöki ülésszakán.

A napirenden összesen 20 kérdés volt, mindegyikben döntés született. A mai ülés legfontosabb témája a 2023. évi megyei költségvetés tárgyalása volt. Viktor Mikita, a Kárpátaljai Megyei Katonai Közigazgatás vezetője Telegramján számolt be arról, hogy a pénzügyi dokumentumot a képviselő-testület abszolút többséggel fogadta el. A megyevezető kiemelte, hogy a hadiállapot ellenére Kárpátalja lett az első régió az országban, hol elfogadták a megye költségvetését.

  • A vidék 2023. évi pénzügyi dokumentuma szerint a megyei költségvetés bevételeit 2 milliárd 325,2 millió hrivnya összegben tervezik.
  • Adóból és illetékből várhatóan 1 milliárd 397,1 millió hrivnya folyik majd be, ami az idei évinél 36,8 százalékkal több.
  • 40 millió hrivnyás tartalékalapot irányoztak elő, ami 5,7-szerese a 2022-es tervnek.
  • A beruházásokra 156,6 millió hrivnyát terveztek, ami 2,8-szorosa az ideinek.
  • 51 regionális program megvalósítására (3-mal több, mint 2022-ben) 361,5 millió hrivnyát szánnak a büdzséből, ami 2,4-szerese a 2022-re jóváhagyott tervezetnek.

Mikita kiemelte, hogy a kárpátaljai gazdasági szektorban végzett átfogó munka lehetővé tette a hadsereg és a biztonsági szektor közel 730 millió hrivnyás támogatását.

Az ágazatok közül:

  • az oktatásra 609 millió,
  • a szociális ellátásra 250 millió,
  • az egészségügyre 198 millió,
  • a kultúrára 141 millió,
  • a testnevelésre és sportra – 98 millió hrivnyát irányoztak elő.
Forrás:
KISZó

Widget not in any sidebars
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó