A rendőrség és a migrációs szolgálat a határőrség embereivel közösen hiúsítottak meg egy illegális határátlépési kísérletet Tiszaújlaknál, tudatta a megyei rendőrség sajtószolgálata.
A belső Ukrajnából induló két férfit egy munkácsi személy segítette, aki korábban már 18 évet töltött börtönben. A rendfenntartók akkor léptek akcióba, amikor a határsértők átadták útbaigazítójuknak azt az 1000 dollárt, amivel még tartoztak.
Összesen 8000 dollárért váltották volna meg szabadságukat.
A tervük az volt, hogy felfújható gumimatrac segítségével átjutnak a Tisza folyón keresztül Magyarországra.
A bűncselekmény elkövetésével gyanúsított munkácsi férfi előzetes letartóztatásban várja a bíróság döntését. A személyek illegális határátlépési kísérlet megszervezéséért akár 9 évig ismét börtönbe vonulhat.