A háború előtt foglalkoztatottak harmada jelenleg munkanélküli

A háború előtt munkát vállaló ukránok harmada jelenleg munkanélküli, és minden tizedik szinte teljes jövedelmét elvesztette. Ezt bizonyítja a Rejting szociológiai csoport által 2022. december 23-26, között végzett felmérés eredménye.

A háború előtt foglalkoztatottak 40%-a a megszokott munkarendben, 17% távolról vagy részben dolgozik, 8 százalékuk új állást talált. A felmérés adatai ugyanakkor azt mutatják, hogy a válaszadók 33%-a jelenleg nem dolgozik.

„A háború kezdete óta a válaszadók 6 százalékának nőtt a jövedelmi szintje, 36% esetében alig változott, 17%-nak kissé csökkent, 30%-nak pedig jelentősen visszaesett.

A válaszadók 10%-a szinte az összes jövedelmét elvesztette” – derül ki a felmérésből.

Rosszabb a jövedelmi helyzet a déli és keleti lakosok, a középkorúak, a szegények és az alacsony jövedelműek, valamint az állásukat vesztett vagy részmunkaidőben dolgozók körében.

A felmérést a CATI (Computer Assisted Telephone Interviews) módszerrel, az ideiglenesen megszállt területek kivételével minden régióban 2000, 18 év feletti ukrán bevonásával végezték. A minta életkor, nem és településtípus tekintetében reprezentatív.

Csökkentek a reálbérek, háborús munkanélküliség sújtja Ukrajnát │ KISZó-háttér

Forrás:

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó