A fogyasztók fokozatosan visszavonják az áramszolgáltatóval kapcsolatos panaszaikat

A villamosenergia-ellátás helyzetének javulásával párhuzamosan megnövekedett a visszavont fogyasztói panaszok száma – számolt be a közüzemi díjak állami szabályozását végző nemzeti bizottság (NKREKP).

„Az elvégzett ellenőrzések eredményei pozitív tendenciát jeleznek abban a tekintetben, hogy az elosztórendszer-irányítók egyre jobban teljesítik a hatályos jogszabályi előírásokat a lekapcsolási ütemterv betartására és a lakosság megfelelő tájékoztatására vonatkozóan. A többség korrekt és a fogyasztók számára érthető ütemezést tesz közzé, jelzik a kimaradások kezdetét és végét” – olvasható a közleményben.

A bizottság ugyanakkor leszögezi, hogy Ukrajnában összességében javult a villamosenergia-ellátás helyzete.

„Ezzel összefüggésben egyre többen vonják vissza panaszaikat, a bejelentők azt kérik, hogy ne vegyék figyelembe az általuk benyújtott reklamációkat a lekapcsolási ütemterv be nem tartása miatt. Ez alapot ad a bizottságnak a korábban tervezett ellenőrzések megszüntetésére vonatkozóan” – tette hozzá az NKREKP.

Áramszünet idején ki kell-e húzni a készülékeket a konnektorból?

Forrás:

Widget not in any sidebars
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó