Oktatás: Ukrajnában póttanév bevezetését fontolgatják

Ukrajnában úgynevezett kiegészítő rehabilitációs tanév bevezetésén gondolkodtak a koronavírus-járvány és a háború okozta oktatási hiányosságok kompenzálása miatt. Ám a pedagógusok és a szülők túlnyomó többsége nem helyesli ezt az ötletet, írja a PMG a Cedos elemző központ által a saveED jótékonysági alapítvány megrendelésére készült kutatás eredményeire hivatkozva. 

Egyes pedagógusok szerint a póttanév megvalósítása segíthet kiküszöbölni a tanulók oktatás iránti érdeklődésének csökkenését.

Oktatási ombudsman: a tanulóknak komoly veszteségeik vannak

Más szakemberek egy kiegészítő év bevezetését hátralépésnek vagy időpazarlásnak minősítették.

A háború alatt az események alakulása kiszámíthatatlan, ezért az oktatók egy része attól tart,

hogy ha nem javulnak az oktatás feltételei, akkor a plusz év sem lesz megoldás, mert újra és újra meg kell majd  ismételni.

Viszont megjegyzik, hogy amennyiben a rehabilitációs évfolyam lebonyolítása csupán egyedi intézkedésként valósul meg a szülők döntése alapján, nem pedig rendszeresen, akkor lehet eredménye.

A szülők 72 százaléka véli úgy, hogy kompenzálni kell a világjárvány és a háború idején keletkezett hiányosságokat a gyermekeik tudásában.

A lehetséges kiegészítő tevékenységek között a legtöbb megkérdezett szülő (a válaszadók 59%-a) a kiegészítő csoportos foglalkozásokat említi, azaz iskolai órákat, a tanárok részvételével.  49 százalék szerint egyéni foglalkozásokra lenne szükség az iskolai tanítóval (49%) vagy a különórát oktató tanárral (37%). A válaszadók 35 százaléka szerint pótfoglalkozásokat kellene végezniük önállóan vagy a család segítségével.

Ugyanakkor a felmérésben a szülők legfeljebb 10%-a voksolt olyan intézkedésekre, amely a tanév meghosszabbítása vagy megismétlése mellett döntene.

Az iskolák bevezethetik a kétnyelvű oktatást

Forrás:
KISZó

Widget not in any sidebars
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó