Idén nem lesz hiány hajdinából és drágulás sem várható Ukrajnában – ilyen előrejelzést adott Olekszandr Hajdu, a parlament agrár- és földpolitikai bizottságának vezetője. Elmondása szerint idén Odesszában, a középső és nyugati megyékben nő a zöldségtermesztés volumene. Ez hatással lesz a termelési mennyiség növekedésére, melynek eredményeként csökkenhet a hagyma és a sárgarépa ára.
„Azokban a megyékben, ahol korábban nem ültettek zöldséget, már készülnek a folyamat beindítására. Tavaly ugyanis sárgarépa- és hagymahiánnyal szembesültünk, aminek harmada korábban Herszon megyéből került a piacokra. Az új betakarítás után nyár végén és ősszel a zöldségkínálat növekedésére számítunk, melynek hatására csökkenhetnek az árak” – jegyezte meg Hajdu.
Hozzátette azt is, hogy 2022-ben a gazdák növelték a hajdina termését. A hazai fogyasztáshoz szükségesnél is többet termesztettek, vagyis tartalékokat halmoztak fel.
„Idén nincs ok a hajdina árának emelésére. Arra számítunk, hogy 2023-ban a gazdálkodók növelni fogják ennek a növénynek a termesztését, így nem lesz szükség importra” – zárta szavait Hajdu.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.