A Xiaomi, Kína egyik legnagyobb elektronikai cége április 14-én tiltakozását fejezte ki amiatt, hogy Ukrajnában felvették „a háború nemzetközi támogatóinak” listájára.
A táblagépeket, okostelefonokat, televíziókat és egyéb elektronikai eszközöket gyártó vállalat a Reuters hírügynökség jelentése szerint „erős elégedetlenségének adott hangot” a lépés miatt.
„Miközben az oroszok a békés ukrán városokat bombázták, 2022 harmadik negyedévében a Xiaomi képes volt okostelefon-szállításait éves összehasonlításban 39 százalékkal bővíteni az Oroszországi Föderációban”
– fogalmazott az Ukrán Nemzeti Korrupciómegelőzési Ügynökség sajtóközleményében.
Az Ügynökség arról számolt be, hogy 21 nemzetközi céget vett fel a háborús szponzorok listájára. Valamennyi tőzsdén jegyzett vállalat szerepel a World-Checkben, a magas kockázatú személyeket és szervezeteket tartalmazó adatbázisban, amelyet világszerte a pénzügyi, szabályozási és reputációs kockázatok azonosítására használnak.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.