Pedagógusok továbbképzése ● Kárpáti Igaz Szó

Tulipános Hangszeres és Oktatói Napokat szervezett a Tulipán Tanoda Magyar Népművészeti Iskola a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola bázisán.

Hegedűs Csilla

Kepics Andzselika, a Tulipán Tanoda igazgatója a megnyitón elmondta, a program célja a magyar népi hangszeres zene, a népi játék és kézművesség népszerűsítése Kárpátalján. Illetve lehetőség biztosítása a pedagógusok számára a tapasztalatcserére és a szakmai ismereteik gyarapítására. A továbbképzésen a tanoda három alapfokú művészeti iskolája, öt Tulipán Tanodája és a hetven kihelyezett képzés hatvan oktatója vett részt.

– Kétnapos rendezvényünkön elméleti és gyakorlati rendezvények voltak, melyek több szekcióban zajlottak, így népi harmonika, hegedű, brácsa, népi játék, valamint kézműves foglalkozások. És a mi legnagyobb örömünkre olyan, reneszánszukat élő hangszerek is színre kerültek, mint a tárogató és a citera – jegyezte meg az igazgató.

Nyitóprodukcióként Bartók Béla népdalgyűjteményéből az Elindultam szép hazámból című népdal csendült fel a Beregszászi Kodály Zoltán Művészeti Iskola pedagógusai előadásában.

A kárpátaljai tanárokkal határon innen és túlról érkező szakemberek foglalkoztak. Így Nagy Csaba tárogatóművész, „a tárogató védelmezője és misszionáriusa’’, Bartók Béla-, illetve Liszt Ferenc-díjas tárogatóművész, a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjének kitüntetettje. Nauner-Agárdi Éva, a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium citeratanára, Dobinszki Csilla nemezkészítő népi iparművész, a Hagyományok Háza szakoktatója, Vörös Zsuzsanna, a Hagyományok Háza közművelődési szakembere. Farkas Zoltán népzenész, a Farkas Zoli és Bandája zenekar vezetője, Böröcz Ákos, a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémia növendéke brácsa és hegedű szakon, Kovács Sándor, a BorzsaVári zenekar vezetője, harmonika- és brácsaoktató. Kokas Erzsébet, a Tulipán Tanoda Magyar Népművészeti Iskola népi ének és népi játék oktatója, Szilágyiné Tóth Gabriella óvoda-, tanító-, tánc- és drámapedagógus, a Tulipán Tanoda Magyar Népművészeti Iskola népi játék oktatója, valamint Botos Krisztina, a Tulipán Tanoda Magyar Népművészeti Iskola néptánctanára. Az élőzenei kíséretet a Kokas Banda biztosította.

Forrás:
KISZó

Widget not in any sidebars
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó