Féléves néptáncpedagógus-oktatás zárult ● Kárpáti Igaz Szó

Januárban indult el Beregszászban a Hagyományok Háza Hálózat Kárpátalja kezdő néptáncpedagógus módszertani képzése. A képzés immár másodszor került megrendezésre, ez a Hagyományok Háza Hálózat egyik profilja, és ahogy azt az elmúlt hónapok is bizonyítják, nagy népszerűségnek örvend. A szombatonként megrendezett alkalmaknak a Pásztor Ferenc Közösségi Ház adott otthont.

Hegedűs Csilla

A programban évek óta meghatározó szerepet játszik Antal Roland és neje, Dóra, akik lassan negyed évszázada vezetik a Nyíregyházi Tánctanodát.

– Hogyan tudná értékelni az elmúlt fél évet? – kérdeztük Dórát.

– Nagyon izgalmas volt ez az időszak. Úgy érkeztünk ide, hogy tudtuk, olyan pedagógusokkal kell foglalkoznunk, akik nem igazán rendelkeznek táncképzettséggel, viszont el szeretnék azt sajátítani. Mi azt a célt tűztük ki, hogy Rábaköz tánchagyományát fogjuk megtanítani olyan módszertani eszközökkel, amelyeket majd ők is alkalmazni tudnak.

Nagyon tartalmas hónapok vannak mögöttünk, hiszen teljesen az alapoktól kezdtük. Mára látványos a fejlődés.

Az sem volt mellékes, hogy mindannyian nagyon jól érezték magukat a próbákon. Tehát amellett, hogy táncot tanítottunk, közösséget is építettünk, hiszen láttuk, hogy szívesen jöttek a foglalkozásokra, mi pedig igyekeztünk minden egyes alkalommal valami újat belecsempészni az oktatásba. Vagyis nemcsak a tánctudást adtuk át, hanem azt a gondolkodásmódot, amit mi is alkalmazunk.

A néptáncpedagógus módszertani képzés résztvevői mindannyian sikeresen szerepeltek a záróvizsgán, amely tesztírással kezdődött, majd zenefelismeréssel, gyakorlati bemutatóval folytatódott.

Váradi Enikő, a Hagyományok Háza Hálózat kárpátaljai programkoordinátora elmondta, most az volt a céljuk, hogy olyan pedagógusokat szólítsanak meg, akik nem jártasak a néptáncoktatásban, de szívesen elsajátítanák azt, hogy később kamatoztathassák e tudásukat, elősegítve ezzel a magyar kultúra, hagyományaink ápolását.

– 2017 óta szervezünk néptáncpedagógus-képzéseket különböző formában, de módszertanit csak 2021-ben kezdtünk az Antal házaspár közreműködésével, ugyanis Pál Katalin, a Hagyományok Háza Hálózat vezetője őket bízta meg, hogy dolgozzák ki ennek a módszertanát. Nagyon hálásak vagyunk azért, hogy ez a képzés létrejöhetett – jegyezte meg Váradi Enikő.
Az oklevelek ünnepélyes átadásán részt vett Gyebnár István, a beregszászi külképviselet ideiglenes ügyvivője, aki szintén kiemelte az esemény fontosságát.

Ez is érdekelheti: 

Folytatódik a KárpátHáz Civil Szervezet néptáncoktatási programja ● Kárpáti Igaz Szó

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó