Técsőn is megszólalt az utolsó csengő ● Kárpáti Igaz Szó

A tanévzáró sokak számára az eltelt év értékeléséről és a várva várt nagy vakációról szól, ám az aula közepén álló, ünneplőbe öltözött kis csapat számára sokkal többet jelent annál, számukra a csengő a gondtalan gyermekkor végét és egy titokzatos, izgalmas, kicsit talán félelmekkel teli korszak kezdetét jelenti.

Bökényi Magdolna

A Técsői Hollósy Simon Líceumban 24 diák ballagott. A líceum igazgatója, Pávlik Tünde, értékelte a 175 tanítási nap eredményeit, sikereit, kiosztotta a dicsérő okleveleket, megköszönte a munkatársak és a szülők áldozatos munkáját, mellyel hozzájárultak a Técsői Hollósy Simon Líceum pozitív megítéléséhez. Évértékelő beszédét egy személyes gondolatsorral zárta: „Ötödik igazgatói évemet zárom, ebből négyszer az évzáró és a ballagás igen furcsa, rendhagyó körülmények között zajlott, de bármilyen kilátástalannak is tűnik sokszor a helyzet, úgy gondolom, mindnyájunk számára erőt ad az, amikor a gyermekeink, tanulóink szemébe nézünk, látjuk benne a reményt, a szebb jövőt, az életet. Belőlük mindannyian erőt tudunk meríteni a mindennapos kihívások leküzdéséhez.”

Magyarország ungvári és beregszászi diplomáciai testülete a nevében dr. Erdei Péter vezető konzul egy Ady Endre idézettel köszöntötte a diákokat, sok sikert kívánt a további megmérettetéshez, amelyen majd számot kell adniuk a megszerzett tudásukról.

Kívánta, hogy az iskola falai közt kötött barátságok idővel elmélyüljenek, és örökké megmaradjanak. Kifejtette, hogy Magyarország Kormánya a továbbiakban is mindent megtesz, hogy az anyanyelven történő oktatás lehetősége megmaradjon Kárpátalja-szerte, és a magyar diákság az óvodától kezdve egészen a felsőfokú tanulmányokig anyanyelvén tanulhasson.

Mészáros Tibor, a polgármesteri hivatal nevében mondott biztató szavakat és kívánt további sikereket a végzősöknek. Sari József, a KMKSZ Felső-Tisza-vidéki szervezetének elnöke felhívta a diákok figyelmét arra, hogy a tudás hatalom, és fontos, hogy ne váljanak tömegemberré ebben a globalizált világban. Ifjabb Száva József, az oktatási intézmény volt diákja, ma a Bustyaházi (Bustinói) Önkormányzat Fejlesztési és Nemzetközi Együttműködési Intézetének igazgatója bátorította a ballagókat, mondván a nehéz idők erős embereket formálnak.

László Károly, a técsői református tiszteletes Isten áldását kérve rájuk, lelki útravalóval látta el a búcsúzó diákokat.

Az ünnepségen a ballagók átadták a stafétabotot az őket követő osztálynak, majd a líceum legifjabb tanulói adtak számot tudásukról.

A Técsői Magyar Tannyelvű Református Líceum ebben a formában egyéves fennállását ünnepli. Az utóbbi néhány év ugyancsak próbára tette az intézmény vezetőit, de a kollektíva mindent megtett annak érdekében, hogy a diákok a lehető legkevesebbet érezzék a nehézségekből és gondokból.

Idén tíz diák vett búcsút az alma mátertől, őket Imszticsei Gabriella, az intézmény igazgatónője búcsúztatta.

Ünnepi beszédében megköszönte a pedagógusok munkáját, a szülők segítségét, s felhívta a figyelmüket arra, hogy bár gyermekeik egyre több küzdelmet vívnak meg önállóan, azért még nagyon sokszor szorulnak segítségre az élet nehézségeinek leküzdésében.

Bodák Hajnalka osztályfőnök, Mészáros Tibor a városi önkormányzat nevében, dr. Erdei Péter az ungvári és beregszászi külképviselet nevében, Sari József a KMKSZ Felső-Tisza-vidéki szervezetének képviseletében osztotta meg gondolatait, fejezte ki jókívánságait, s adott lelki útravalót a ballagó diákoknak.
László Károly lelkészigazgató Bibliát és személyre szóló igeidézetet adott útravalóul minden ballagó diáknak.

Forrás:
KISZó
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó