Az ukrán biztonsági szolgálat szerdán bejelentette, hogy őrizetbe vette a Kramatorszk elleni orosz rakétatámadás egyik szervezőjét.
„Az SZBU kémelhárító szolgálata letartóztatta az orosz különleges szolgálatok egyik ügynökét, aki június 27-én korrigálta a Kramatorszk központjában található kávézó elleni orosz rakétatámadást” – közölte mondta az SZBU vezetője, Vaszil Maljuk.
Megállapították, hogy a Kramatorszk elleni támadás letartóztatott irányítója az orosz vezérkar főigazgatóságának (ismertebb nevén Gru) „alvó ügynöke” volt. Június 27-én azt a feladatot kapta, hogy derítse ki, hogy nyitva van-e az említett kávézó, és vannak-e ott látogatók.
„Az ellenség utasításainak teljesítése érdekében az ügynök titkos videófelvételt készített a létesítményről és a közelben parkoló autókról. Ezt követően a gyanúsított elküldte a rögzített anyagot az orosz katonai hírszerzésnek. Az információ kézhezvétele után az orosz megszállók rálőttek a kávézóra, amelyben emberek tartózkodtak”
– közölte az SZBU.
A nyomozás szerint az ellenséges ügynök egy kramatorszki lakos, a helyi gázszállító cég alkalmazottja. Az is a feladata volt, hogy információkat gyűjtsön a védelmi erők szlovjanszki és kramatorszki bázisairól és mozgásairól.
A Kramatorszk elleni ellenséges támadás következtében legalább 9 helyi lakos halt meg, köztük 3 gyermek. 60 ember különböző súlyosságú sérüléseket szenvedett.
Ukrajna háború miatti ökológiai veszteségei elérték a 36 milliárd eurót
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.