Növekszik a fizetős parkolók száma Ungváron

Február óta már több mint 170 ezer hrivnya bevételt hoztak a fizetős parkolók Ungváron.

Ungváron csúcsidőben lehetetlen megállóhelyet találni, sokan az úttest közepén hagyják járművüket, amivel hatalmas forgalmi dugókat idéznek elő. Emiatt idén télen négy fizetős parkolót építettek ki a megyeszékhelyen.

A Tolsztoj utcán 65, a Szabadság sugárúton 109, a Korjatovics téren pedig 150 autósnak van módja járművét az útszélen leparkolnia. A Fedinec utcában eddig szintén 150 gépkocsi vezetőnek volt lehetősége igénybe venni a fizetett szolgáltatást, ezt azonban az Ungvári Városi Tanács most bővíteni szeretné.

A fizetős parkolók helyét útburkolati felfestéssel és útjelző táblákkal jelölik.

A parkolás kijevi idő szerint 8:00-19:00 óra között fizetős, az első 10 perc ingyenes.

Egy autó parkolásának a díja 25 hrivnya/óra. Amennyiben valaki elmulasztja a parkolási díj befizetését, az bírságra számíthat.

Fizetni az ezekre a helyekre telepített kék terminálokon lehet készpénzzel vagy az önkiszolgáló terminál QR-kódjának beolvasásával.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó