Menesztették az ukrán kulturális minisztert

Az ukrán parlament csütörtöki ülésén támogatta Olekszandr Tkacsenko menesztését a kulturális minisztérium éléről – hozta nyilvánosságra Jaroszlav Zseleznyak parlamenti képviselő a Telegramon.

Tkacsenko leváltását 321 képviselő támogatta a 450 tagú törvényhozásban. Volodimir Zelenszkij elnök javasolta Denisz Smihal miniszterelnöknek, hogy kezdeményezze a törvényhozásnál Tkacsenko menesztését a tárca éléről, és nevezzen ki mást erre a posztra. Tkacsenko később bejelentette, hogy benyújtotta lemondását – emlékeztetett az Ukrajinszka Pravda hírportál.

Tkacsenko az ukrán közvélemény rosszallása ellenére helyénvalónak nevezte, hogy a háború alatt több mint 500 millió hrivnyát fordítsanak az állami költségvetésből a holodomor – az ukrán nép ellen az 1930-as évek elején elkövetett népirtás – nemzeti múzeumának felépítésére.

Az ukrán parlament július 13-án fogadta el a múzeum építésének befejezéséhez szükséges finanszírozásról szóló törvénytervezetet, amit felháborodással fogadott a társadalom. Sokan sürgették a vezetést, hogy csak a győzelemre és a létfontosságú feladatokra koncentráljanak, azaz a sérült infrastruktúra újjáépítésébe, az egészségügybe és az oktatásba fektessenek be, de ne költsenek állami pénzeket múzeumokra, műemlékekre, gyaloghidakra és járdafelújításra, ezekről ugyanis háború idején le lehet mondani – írta a hírportál.

Mint azt megírtuk, a parlament a csütörtöki ülésen – 320 támogató szavazattal – megfosztotta mandátumától Jurij Arisztov kormánypárti képviselőt. A nemzetbiztonsági, védelmi és hírszerzési bizottság alelnöki tisztségét is betöltő képviselő maga nyújtotta be lemondását mandátumáról a törvényhozásnak, miután közfelháborodást okozott azzal, hogy a háború alatt, július közepén a Maldív-szigeteken üdült egy ötcsillagos szállodában.

Ukrajnában januárban elnöki rendelet és kormánydöntés is született, amely megtiltja az állami tisztségviselőknek, hogy az országot sújtó háború alatt alapos indok nélkül külföldre utazzanak. A parlamenti és az önkormányzati képviselők, az ügyészek, a bírók, valamint más tisztségviselők csakis szolgálati út céljából léphetik át a határt. Engedélyezett számukra a külföldi utazás tárgyalások, gyógykezelés, valamint kiskorú gyermekek ellátása céljából, de nyaralni nem mehetnek külföldre.

A háború végéig a posta foglalkozik a nyugdíjak kézbesítésével

Forrás:
KISZó/MTI

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó