Közel 200 ezer tonna gabona semmisült meg az ukrán kikötők ágyúzása során

Oroszország az általa felmondott gabonamegállapodás teljesítéséhez szükséges infrastrukturális létesítményeket vette célba végrehajtott támadásaival, írja az Ukrinform.

A kikötők 9 napja tartó ágyúzása során mintegy 180 ezer tonna gabona, 26 kikötői infrastruktúra és öt polgári hajó semmisült meg.

Az ukrán külögyminisztérium közlése szerint Oroszország a fekete-tengeri gabonamegállapodásból való kilépése után újabb háborús bűnök sorozatát követte el az ukrán kikötővárosok és gabonaraktárak ágyúzásával.

Meg kell állítanunk az áhezést és biztosítanunk kell a globális élelmezésbiztonságot – olvasható közleményükben.

Oroszország július 17-én bejelentette, hogy kilép a Törökországgal és az ENSZ-szel kötött megállapodásból.

Több mint 1 milliárddal esett vissza Ukrajna gabonaexport-bevétele

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó