Az egyik próbálkozó a Tisza határátkelőn bukott le.
Az útlevélkezelőknek a férfi átnyújtott egy születési bizonyítványt, amiben azt igazolta, hogy mindössze 15 éves. A zöldsapkások hamar rájöttek, hogy a férfi valójában 23 éves és a hadiállapot bevezetése miatt nem hagyhatja el az országot. Ellene törvénytelen határátlépési kísérlet miatt indult közigazgatási eljárás keretében felelősségre vonás.
Egy kijevi férfi vonattal szeretett volna Magyarország irányába átjutni, aki a Munkács-Budapest szerelvény utasaként próbálkozott. A 24 éves személy az útlevele mellé egy igazolást is csatolt, amiben az szerepelt, hogy rokkant nagymamájának eltartója, aki Németországban él. A hamburgi konzulátus által kiállított igazoláson a határőrök hamisítás jeleit fedezték fel, ezért megtagadták a férfitól, hogy tovább folytassa útját. A jogtalan határátlépési kísérlet mellet okirathamisításért is felelnie kell a törvény előtt. Az Ungvári járási rendőrség elé került az utazó ügye, aki ellen már büntetőeljárás is indult, olvasható a határőrség Facebook oldalán.
Kárpátalján változatlanul nagyon sokan próbálnak illegális módon kijutni az országból, hogy megússzák a katonai mozgósítást. Csak az elmúlt hétvégén 16 ilyen kísérlet történt, melyek során 38 katonaköteles korú férfit vettek őrizetbe.
A háború kitörése óta országosan közel 20 ezer katonaköteles korú férfit tartóztattak fel a határátkelőkön és a zöldhatáron együttvéve.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.