A gyerekek több mint felének romlott a tanulmányi eredménye a háború miatt

Ukrajnában a diákok csaknem 60 százaléka úgy gondolja, hogy romlott a tanulmányi teljesítménye a háború alatt, derült ki az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) által végzett felmérésből – írja az Ukrinform.

A felmérés szerint a tanulók 59,9 százaléka gondolja úgy, hogy bizonyos tantárgyak esetében romlott a tudásszintje.

Az eredményeket leginkább befolyásoló okok között a fáradtság és a stressz (55,2%), az online tanulás (51,9%) és a tanulási formához nem megfelelő tanterv (37,6%) szerepelt.

A válaszadóknak a matematika (68,2%), a kémia (39,7%) és a fizika (39,4%) tantárgy elsajátítása során tapasztalták a legnagyobb nehézségeket.

Emellett az iskolások és a diákok 64,8%-a jelezte, hogy tavaly hiányzott az órákról.

Az óráról való hiányzás fő oka az áramszünet (50%), a szorongás és az rakétatámadás (49,3%) és a fáradtság (39,3%) volt.

Ugyanakkor a megkérdezettek mintegy 60%-a nyilatkozott úgy, hogy szeretné pótolni a háború miatt elveszített tudást.

A tanulási veszteségekkel kapcsolatos felmérés online, az U-Report platformon készült 2023. augusztus 5. és 14. között. Ukrajnában és külföldön 2164 14 és 20 év közötti személy megkérdezésével.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó