Diákélet a kárpátaljai magyar főiskolán│KISZó-háttér

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Hallgatói Önkormányzatának terveit is alaposan átírták az utóbbi évek eseményei, több fontos rendezvényt kénytelenek voltak elhalasztani. A helyzet azonban mégsem reménytelen, a fiatalok derűlátók, tele vannak ötletekkel és rendkívül energikusak. Mindent megtesznek azért, hogy a diákéletet szebbé tegyék.

Varga Brigitta

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Hallgatói Önkormányzata (II.RFKMF HÖK) a hallgatók érdekvédelmi és érdekképviseleti szerve. A Hallgatói Önkormányzata 1999-től működik bejegyzett civil szervezetként. Fő feladata a diákok érdekképviselete, a főiskola hagyományainak ápolása. A szervezet kapocs, amely a hallgatók és tanárok közötti kölcsönös tisztelet fenntartása hivatott. A főiskola más szervezeti egységeivel együttműködve látja el feladatait. A diákszervezet vezetését idén ősszel Szabó Levente, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola harmadik évfolyamos magyar nyelv és irodalom szakos hallgatója vette át.

– A szervezet korábbi elnökétől, Farkas Bettinától kaptam a felkérést, hogy az idei tanévtől legyek a II. RFKMF HÖK elnöke – kezdte a beszélgetést a nagymuzsalyi fiatal. – Egyelőre még csak a szervezet megbízott elnöke vagyok. Először egy mandátum átigazolásról szóló szerződést kellett aláírnom és benyújtanom a rektori hivatalba jóváhagyásra, és a főiskola hallgatóinak a támogatására is szükség van. Érdekesség azonban, hogy nálunk nem külön-külön kerülnek megválasztásra a szervezet elnökségi tagjai, hanem az elnöknek kell maga köré gyűjteni egy 11 fős csapatot, és úgy indulni a választáson.

– Van konkurenciád?

– Idén nem indult másik csapat az elnökségért, mi vagyunk az egyedüli nevezők. Sokan bíztatnak, támogatnak, és ez rendkívül jól esik.

– Mindig is központi figura voltál.

– Nagyon extrovertált személyiség vagyok, mindig is szerettem a társaság középpontjában lenni, új embereket megismerni. Tavaly éppen egy hallgatói önkormányzat által szervezett rendezvényen figyelt fel rám Bettina is. Tetszett neki, hogy jó kommunikációs képességgel rendelkezem és hamar magam mellé tudom állítani az embereket. Kis győzködés után már tavaly ősszel csatlakoztam a csapatához, mint kulturális ügyvivő. Ezáltal betekintést nyertem a szervezet működésébe. Így tehát nem idegen számomra ez a terep, ám néha még bizonytalannak érzem magam, ilyenkor számíthatok a korábbi elnökök segítségére, Bettina és Kozub Gergely is számos jó tanáccsal lát el. Nem mellesleg egy erős csapat áll mellettem.

– Milyen programokat szeretnétek megvalósítani a 2023/2024-es tanévben?

– Programjaink rendkívül sokszínűek. Ezek közül a legnépszerűbbek a hallgatói napok, a játék estek, a bálok, a jótékonysági programok és a sportrendezvények. Legfőbb célunk, hogy fellendítsük a diákéletet. Előbb a koronavírus járvány, majd a hadiállapotra való tekintettel a diákszervezet kulturális és szórakoztató programjainak többsége elmaradt. A fennálló helyzet miatt számos hallgatónak nincs lehetősége arra, hogy ki tudjon kapcsolódni, közösségben legyen. Mi ezt az esélyt szeretnénk nekik megteremteni. Társasági évnyitó estünket, melyet a főiskola óvóhelyén tartottunk meg, nagy érdeklődés övezte, 80-90 fiatal jött el. Most mindenki a gólyabált várja a leginkább. A gólyatábor viszont az idén elmarad, helyette egy igazán különleges programmal készülünk a főiskola hallgatóinak. Egy turizmus szakos hallgató vezetésével kincskereső játék keretében szeretnénk bemutatni a város nevezetességeit.

A HÖK tagjai:

Szabó Levente elnök
Gyarmati Sándor alelnök

Ügyvivők:

Rácz Milán (belügyi)
Gérus Tibor (külügyi)
Hidi M Petra (gazdasági)
Csikos Karina (kommunikációs)
Csubirka Réka (sport)
Bacskai Dorina (kulturális)

Az ellenőrző bizottság tagjai:

Szernyi István
Tóth Emília
Molnár Mónika

Forrás:
KISZó

Post Author: KISZó