A Kárpátaljai Református Egyház hálát ad a még meglévő támogatókért │ KISZó-háttér

Nagy Béla: a helyi lakosok közül is sokan vannak, akik megtehetnék, hogy segítsenek.

A háború második évfordulója után sem szűnik a segítségnyújtás, hiszen rászorulók még mindig vannak. Nemzetközi és helyi szervezetek, egyházak támogatják az ukrajnaiakat, de vajon így két év után milyen mértékben és formában tudják még ezt megtenni? 

Hegedűs Csilla

A Kárpátaljai Református Egyház Diakóniai Osztálya a háború kitörése után azonnal a károsultak, a menekültek és a rászorulók segítségére sietett. Ez a szép gesztus a mai napig tart, hiszen most is sokan vannak, akik támogatásra szorulnak.

– Hetente kapjuk a kérelmeket a háború sújtotta területekről, a lehetőségeinkhez mérten igyekszünk is a kéréseknek eleget tenni,

és kamionnal a helyszínre küldeni a segélyszállítmányt – jegyezte meg Nagy Béla, a diakóniai osztály vezetője. – De Kárpátalján, azon belül a Beregszászi járásban is sok belső menekült él még, például Tiszakeresztúrban, Makkosjánosiban, ahová rendszeresen küldünk adományt. Továbbra is nagy igény van a tartós élelmiszerekre, pelenkára, ágyneműre. És azok is megkeresnek minket, akik például Beregszászban albérletben élnek.

De a helyi rászoruló, egyedülálló öregekről sem szabad megfeledkeznünk, ők is napi szinten igénylik a támogatást, nekünk pedig kötelességünk őket is felkarolni.

A húsvéthoz közeledve rájuk még inkább oda szeretnénk figyelni, hogy az ő ünnepüket is kicsit szebbé, boldogabbá tegyük, ha mással nem, egy csomag adománnyal.

Nagy Béla elmondta, a diakóniai központ sem tudna segíteni, ha nem lennének támogatóik, akikért nap mint nap hálát adnak a Jó Istennek, de sajnos a számuk már némiképp csökkent.

– Más országokban sem könnyű az élet, ezek ellenére még mindig vannak, akik fontosnak tartják a segítségnyújtást, ám egyre kevesebben. Mi a magunk részéről próbáljuk keresni a testvéri kapcsolatokat, és reméljük, hogy Isten meghallgat, és amíg arra szükség van, addig tudunk támogatást nyújtani.

Úgy hiszem, a helyi lakosok közül is sokan vannak, akik megtehetik, megtehetnék, hogy segítsenek,

hiszen, ahogy a mi mottónk szól, jobb adni, mint kapni. Jó lenne, ha nagyobb lenne az összefogás, és egymás terhét együtt hordoznánk.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó