A sikeres záróvizsgákat és akkreditációt követően a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola mester képzést elvégző diákjai diplomaátadó ünnepségére a Perényi Kultúrkúriában került sor. Ennek keretében az oktatás és pedagógiai tudományok, valamint számvitel és adóügy szakon keresztfélévvel végzett hallgatók vehették át a végzettséget igazoló okleveleiket.
Hegedűs Csilla
– A korszerű egyetemekkel, főiskolákkal szemben manapság alapvető elvárás, hogy egyszerre legyenek a tradíciók őrzői, nemes hagyományok ápolói és megteremtői, ugyanakkor járjanak elöl az innovációban, modernizálásban és a korszerű technológiák alkalmazásában – hangsúlyozta ünnepi köszöntőjében dr. Csernicskó István, a főiskola rektora, aki kiemelte, hogy a mai ünnepségen tizenheten vehetik át oklevelüket. – Mindez szép és jó, de valljuk be, az egyetemi, főiskolai vezetők napja is ugyanúgy 24 órából áll. Ennek ellenére igyekszünk megfelelni a követelményeknek, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy még a mögöttünk álló, nehéz években is sikerült megtartani a főiskola munkatársainak többségét, biztosítani az intézmény működését, számos tekintetben fejlődni is tudtunk, sőt, új képzéseket is elindítottunk. Hozzátette:
történelmi pillanat ez, hiszen e két képzésben első ízben végeztek hallgatók, és most először adtak át diplomákat a tavasz első napján.
– Tulajdonképpen a helyszín is új, a közel 300 esztendős Perényi kúria a nemes tradíciókat és a dicső múltat idézi, tehát hagyomány és megújulás egyszerre jellemzi a Rákóczi-főiskolát – fogalmazott Csernicskó István.
Bacskai József, az ungvári főkonzulátus főkonzulja köszönetet mondott mindazoknak, akik a háború kezdete óta szülőföldjükön maradtak, tanítanak, tanulnak és jövőt építenek.
– A közösségi ünnepek kicsit hasonlítanak a családiakhoz, amikor egy szép épületben megpróbáljuk félretenni a hétköznapi életünk számos gondját-baját, és inkább az összekötő, összetartó pillanatokra, közös sikerekre és elért teljesítményekre koncentrálunk.
A mai diplomaosztó ünnepség jelképes, mert amikor a világ globális kihívásokkal, feszültségekkel telített, rámutat arra, hogy a szülőföldön maradás a mai világban sokkal fontosabb értékké vált, mint volt az a korábbi évtizedekben
– jegyezte meg a diplomata, majd az ünnepelteknek további sikereket kívánt az életben, hogy a főiskolán megszerzett tudást és oklevelet kamatoztatni tudják, Magyarország támogatására pedig mindig számíthatnak.
A végzős hallgatók nevében Dávid Alexandra oktatás és pedagógiai tudományok képzésben részt vett diák mondott köszönetet. A fogadalomtétel szövegét Márkus Noémi, számvitel és adóügy szakon végzett hallgató olvasta fel.
A diplomákat Csernicskó István és Orosz Ildikó, a Rákóczi-főiskola elnöke adták át. Utóbbi köszöntőjében Máté evangéliumából idézett: „… Istennek minden lehetséges”.
– Minden lehetséges, ha mi is hisszük azt, hogy amibe belekezdtünk, annak van értelme, és ereje – fogalmazott a főiskola elnöke. A mai nap alátámasztja az igét, hiszen Isten segítségével, a belé vetett hittel jutottunk el idáig. Meggyőződésem, hogy azoknak sikerül előbbre jutni, akik hisznek, hogy valami lehetséges, és nemcsak a saját fejükben hoznak létre előretekintő, optimista képeket, hanem másokat is erre sarkallnak. És erre ebben a zűrzavaros világban, amiben élünk, igenis nagy szükség van.
Kívánom, hogy maradjon meg a friss diplomások Istenbe vetett hite, és higgyenek mindabban, amit elterveztek
Az ünnepségen a Nagydobronyi Alapfokú Művészeti Iskola Dobronyi rózsák nevű citeraegyüttese lépett fel, valamint Bobály Sámuel, Seres Leila és Dankai Nikolett, a Beregszászi Kodály Zoltán Művészeti Iskola tanulóinak zongorajátékát hallhattuk.
Végül a történelmi egyházak képviselői, Zán Fábián Sándor, a Kárpátaljai Református Egyház püspöke, illetve Marosi István görögkatolikus áldozópap Isten áldását kérték a rendezvényre, a megjelentekre. A diplomaátadó ünnepség a Szózat közös eléneklésével ért véget.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.