A Francia Köztársaság elnöke elmagyarázta, minek kell történnie ahhoz, hogy katonákat küldjön Ukrajnába.
A francia elnök a parlamenti pártok képviselőivel folytatott eszmecserén kijelentette: abban az esetben fordulhat elő, hogy katonákat küldenek Ukrajnába, ha az orosz megszállók támadásba lendülnek Kijev vagy Odessza ellen, közölte a L’Independant Fabien Rousselre hivatkozta. A francia kommunisták képviselője hozzátette, az elnök térképen mutatta meg, milyen irányba támadhatnak az oroszok.
A tanácskozás kapcsán Manuel Bompard az Engedetlen Franciaország mozgalom koordinátora megjegyezte: „Nyugtalanul jöttem a tanácskozásra, s még nyugtalanabbul távoztam”.
Macron korábban úgy fogalmazott, hogy Ukrajna szövetségeseinek aktivizálódni kell. Hozzátette: ez most nem a gyávaság ideje.
Mint ismeretes, a NATO tagországainak többsége nem támogatja a francia elnök háborús elképzeléseit.
Bombázták Odesszát, az ukrán elnök is a városban tartózkodott
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.