Az olvasó kérdez – a szakember válaszol ● Köteles-e a külföldön lévő kárpátaljai lakos fizetni a gáz szállítási díját?

A kárpátaljai lakosok egy része köztudottan külföldre távozott a háború kitörésekor. Meglepődve tapasztalják, hogy bár valójában nem tartózkodnak itthon és ezáltal nem fogyasztanak gázt sem, a gázszállításért és a többi kommunális szolgáltatásért ugyanúgy megkapják a számlát.

„A családommal két éve Németországban vagyunk, a házunk üresen áll. Honnan lett nekem gázszámlám?” – háborog P. László, beregszászi járási olvasónk.

Amint azt Julija Oszadcsuk, a Gazmerezsi vállalat kárpátaljai fiókintézete kereskedelmi osztályának vezetője elmondta, a tény, hogy a tulajdonos nem lakik az otthonában, nem mentesíti automatikusan a kommunális szolgáltatások díjának befizetése alól.

– Ahhoz, hogy ideiglenesen leálljon a számlázás, értesíteni kell róla a vállalatot, hogy az ingatlanban nem lakik senki. A kérelemhez csatolni kell az ingatlanba bejelentett személy távollétét igazoló dokumentumokat. Ha a személy távolléte meghaladja a 6 hónapot, a fogyasztónak (vagy az általa meghatalmazott személynek) minden hat hónapos időszak végétől számított egy hónapon belül újra kérelmet kell benyújtania a gázelosztó üzemeltetőjének a megfelelő igazoló dokumentumokkal. Azt is megteheti a fogyasztó, hogy meghatározatlan időre felmondja a szerződést a szolgáltatóval. Amennyiben a kérvény beadásakor a fogyasztónak tartozása van a szolgáltatásért, azt ki kell egyenlítenie. Hazaérkezése után az illetőnek újra meg kell kötnie a szerződést a szolgáltatóval. Felhívom rá a figyelmet, hogy ezen kívül meg kell rendelnie a rendszerhez való újracsatlakozást, az ehhez szükséges műszaki iratokkal együtt, aminek költségeit a fogyasztónak kell állnia.

Mennyi lesz a nyugdíjam, ha a jelenlegi fizetésem 15 ezer hrivnya? ● Kárpáti Igaz Szó

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó