Amint arról már írtunk, nagyszabású kitelepítési akciók zajlanak Szumi megyében és Pokrovszknál, a donecki térségben.
A kurszki régióval határos Szumi megyében száznál is több településen rendeltek el evakuációt, miután megszaporodtak ott az orosz légicsapások.
Pokrovszknál még rosszabb a helyzet, az orosz hadsereg annyira megközelítette a békeidőben 80 ezres várost, hogy már nem biztonságos ott maradni. A donbászi területen más frontközeli városokból is próbálják menekíteni az ott rekedteket.
A menekülteket a biztonságosabb megyék között osszák szét. A napokban Kárpátaljára is befutott egy 50 fős csoport, köztük 30 gyerek.
Kárpátalja a háború elején élt át egy hatalmas menekülthullámot, akkor mintegy félmillió ember menekült hozzánk, a fele azóta is itt él.
Az Ukrenergo vészhelyzeti áramszünetet vezetett be Ukrajnában
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.