Tíz éve várja diákjait a tanintézmény.
A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézete immár hagyományosan a beregszászi római katolikus templomban tartotta ünnepélyes tanévnyitóját. A résztvevőket, tanulókat és vendégeket elsőként Soós Katalin, az intézmény igazgatója köszöntötte.
Hegedűs Csilla
– A mai tanévnyitó nemcsak az elsősök ünnepélyes befogadásáról szól, nemcsak áldás és erő kérése egy új év munkájához, hanem születésnap is, hiszen tíz lezárt tanév után elmondhatjuk magunkról, hogy sok mindent megéltünk és túléltünk: számos alkalommal estünk el, de ennél sokkal több eredményt és sikert értünk el – fogalmazott az intézményvezető. – A tíz tanév alatt 585 fiatal szerzett szakképesítést nálunk. Mindannyian diplomás, tudással felvértezett ifjak, akik itthon, vagy a nagyvilágban állják meg a helyüket. Megvizsgálva az egykori végzősök életútját, büszkék lehetünk arra, amit megalapoztunk. A továbbiakban is vigyáznunk kell minden madarunkra, szárnyat kell adnunk nekik, és építenünk kell a kertünket.
Legyen a közös mottónk: „Építsd a kertet hát tovább!”
Intézményünk logóján egy fa található, ami a tudás jelképe. Minden egyes elsősünk, minden diákunk egy-egy madár ezen az intézményt jelképező fán, egy-egy madár ebben a kertben. Hatvanegy… Ez a szám a jelenünk és a jövőnk: ti vagytok, kedves elsőévesek. Mától kezdve ti is a fa és a kert részesei vagytok, ti is elkezdhetitek tudásotok növelését. Kívánjuk nektek, hogy mindig kitartóan és céltudatosan haladjatok az úton, hogy mindig szerények, de mégis magabiztosak legyetek, hogy találjátok meg azt, ami inspirál titeket – intézte szavait az elsősökhöz Soós Katalin, majd köszönetét fejezte ki a pedagógusoknak, a nevelésért és az oktatásszervezésért felelős kollégáiknak.
Babják Zoltán beszédében kifejtette, a szakképzési intézet működésével megerősödött az a szakközépiskolai rendszer, amely korábban csak az ország által felépített program szerint működő intézményekre volt érvényes.
– Jó dolog, hogy ez az iskola kiváló oktatási intézményként megannyi szakoktatást végez, közöttük szociális munkásokat, könyvelőket stb. készít elő a nagybetűs életre. Nem mondok azzal újat, hogy milyen nagy hiány van jól képzett szakemberekből, amit úgy a privát szféra, mint az önkormányzat egyformán igényel. Ezért nagyon fontos a szakgimnázium tevékenysége, az, hogy évről-évre számos felkészített ifjú szakember állhat munkába – hangsúlyozta a Beregszászi kistérség polgármestere.
– Az elmúlt tíz esztendő alatt nagyon sok fiatal kapott szakmát és olyan tudást, amivel folytathatja tanulmányait a főiskolán, vagy bármelyik egyetemen. Nagyon sokan minket választottak, ami örömteli és megtisztelő, s közülük már megannyi olyan diák is kikerült, akik azóta doktori iskolában mélyítik tudásukat – magyarázta Orosz Ildikó, a Rákóczi-főiskola elnöke.
Sin József azt kívánta a tízéves intézetnek, hogy legalább újabb tíz esztendőt érjen meg.
– Rendkívül fontos, hogy szakembereket képezzenek, hiszen nemcsak szűkebb pátriánkban, de a nagyvilágban is hiányoznak a jó szakemberek. Ezért úgy vélem, azok a fiatalok, akik a szakgimnázium mellett tették le voksukat, jól választottak, ugyanis nagy szükség van rájuk. Emellett biztos megélhetési forrás is a számukra, viszont fontos, hogy az általuk választott szakmát hozzáértően, jól műveljék, és megállják a helyüket – fogalmazott a KMKSZ alelnöke.
Az elsősöket Orosz Ildikó, Soós Katalin és Csernicskó István, a Rákóczi-főiskola rektora kézfogással köszöntötte.
Ez is érdekelheti:
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.