A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Kárpát-medence-szerte megtartotta a Kutatók éjszakáját, melyhez az MCC Beregszászi Képzési Központja is csatlakozott. A különleges esemény remek lehetőséget kínált mindenkinek, hogy jobban megismerje az intézményt. A fiatalok kémiai, fizikai és biológiai kísérletekben vehettek részt.
Hegedűs Csilla
– A tudomány, a tudományosság a gyermekeket és a felnőtteket egyaránt érdekli. Ebből a felismerésből indult el a Kutatók éjszakája program Magyarországon, s ehhez nagy örömmel csatlakoztunk mi is.
Fontosnak tartjuk ugyanis, hogy a hozzánk érkező fiatalok minél szélesebb körben megismerkedhessenek a kutatói életpálya nyújtotta lehetőségekkel
– magyarázta Dobsa Németh Beáta képviselet-vezető. Hozzátette, intézményükben számos tudományba betekintést nyerhettek az érdeklődők. Az érzékszervek próbájára is beiratkozhattak a gyerekek, emellett a csillagászatra is nagy hangsúlyt fektettek. A város több pontján kis jelzéseket helyeztek el, amelyeket a teleszkópok segítségével kellett a diákoknak megtalálni.
A kémialaborban „gyerekbarát” kísérleteket végeztek. Barna Szedlák Katalin olyan „huncut” kísérleteket mutatott be a gyerekeknek, amelyek méltán felkeltették az érdeklődésüket.
Az MCC-ben kiemelt hangsúlyt fektetnek arra, hogy olyan lehetőségeket biztosítsanak a fiataloknak, amelyekkel a közoktatásban csak alig találkozhatnak, mint például a látványos kémiai kísérletek, amik köré külön kurzus is épült.
– A kurzusokon persze sokkal több idő van a kísérletekre, jobban el tudom magyarázni, hogy mi mire használható, mit mivel szabad összevegyíteni stb. – magyarázta a kurzusvezető.
Birtók Ferenc, a Rákóczi-főiskola oktatója csillagászattal kapcsolatos előadást tartott.
– Igyekeztem arra fókuszálni, hogy a hatalmas Univerzumban hol található a mi bolygónk. Arra is rávilágítottam, hogy mennyire parányi alkotóeleme vagyunk az egésznek – mondta a pedagógus.
Kapcsolódó:
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.