Adóemelés: több mint 1300 javítás szükséges a törvényjavaslatban

A Legfelső Tanács október 9-én megkezdte a 11416d törvényjavaslat második olvasatának tárgyalását, amely az adók emelését célozza.

Jaroszlav Zseleznyak, a Holosz párt képviselője szerint több mint 1300 módosítást kell megvizsgálni. Az adóemelés célja, hogy idén 58 milliárd hrivnyát, jövőre pedig 137 milliárd hrivnyát gyűjtsön be az állam.

A törvényjavaslat számos fontos változást tartalmaz, köztük a hadiadó emelését 1,5 százalékról 5 százalékra, valamint új adókat vezetne be egyes egyéni vállalkozói csoportok számára.

A parlament  jogi főosztálya szerint a törvénytervezet egyes rendelkezései nem felelnek meg az Alkotmánynak.

A változások, az adóemelés az ukránok bérét érinti negatívan – mondta  Oleh Pendzin, a Gazdasági Vitaklub ügyvezető igazgatója.

„Az egyetlen társadalombiztosítási járulék, amit a munkáltató fizet, az a béralap 22%-a. Aztán megad egy kulcsot, amiből levon 18% személyi jövedelemadót és 1,5% hadiadót. A 1,5% helyett  most meghatározott 5% oda vezet, hogy mi, átlagemberek 3,5%-kal kevesebb pénzt kaptunk készhez ” – magyarázta Pendzin.

Mint ismert, az adóemelés oka a 2024-es államháztartási hiány. Olekszij Kuscs szerint a törvénytervezetben előírt adóemelés nem fogja tudni fedezni az állam által beismert 500 milliárd hrivnyás költségvetési hiányt. A pénzügyi elemző szerint egy 100 milliárd hrivnyás lyukat be lehet tömni az adókkal, de ekkora mértékűt már nem.

Szerinte a magánszemélyek és egyéni vállalkozók jövedelmét terhelő adóemelés negatív következményekkel jár a gazdaságra nézve.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó