Ezért nincs mobilhálózat áramkimaradás esetén

A mobilhálózatok működési problémáit elsősorban az okozza, hogy a szolgáltatók nem gondoskodtak időben hálózataik megbízhatóságáról, miközben jelentős profitot termelnek – állítja Olekszandr Fegyijenko, az ukrán parlament nemzetbiztonsági, védelmi és hírszerzési bizottságának helyettes vezetője. A politikus egy rádióműsorban beszélt arról, hogy a mobilhálózatok áramszünetek alatti működése elsősorban a szolgáltatók felelőssége.

Fegyijenko elmondta, hogy a mobilhálózatok stabilitásának biztosítása nemcsak az infrastruktúra korszerűsítését, hanem akkumulátorok, generátorok telepítését és megfelelően képzett szakemberek alkalmazását is igényli. Hangsúlyozta, hogy a szolgáltatók eddig nem tettek meg minden szükséges lépést annak érdekében, hogy hálózataik megbízhatóak legyenek a tartós áramszünetek idején.

„Egyes szolgáltatók, akik épületeken belüli hálózatokat üzemeltetnek, már képesek akár három napig is működni áramszünet alatt. Ezzel szemben a nagy mobilhálózat-üzemeltetők inkább az Európai Üzleti Szövetséghez és az Amerikai Kereskedelmi Kamarához fordultak panaszlevelekkel, ahelyett hogy hálózataik megerősítésére koncentráltak volna. Ez szégyenletes történet” – fogalmazott Fedijenko.

A politikus hangsúlyozta, hogy a mobilhálózatok az ország kommunikációs infrastruktúrájának kritikus fontosságú elemei, ezért elengedhetetlen, hogy stabilitásukat garantálják. Bár a szükséges eszközök és berendezések beszerzése költséges folyamat, Fegyijenko szerint a probléma nem a források hiányából, hanem a szolgáltatók motivációjának hiányából fakad.

„A nagyobb szolgáltatók jelentős bevételekkel rendelkeznek, és képesek lennének megtenni a szükséges lépéseket, ha valóban prioritásként kezelnék a hálózataik megbízhatóságát. Egy évvel ezelőtt már tisztában kellett lenniük a kockázatokkal, és ennek megfelelően fel kellett volna készíteniük rendszereiket az áramszünetekre” – tette hozzá a politikus.

Fegyijenko élesen kritizálta a nagy szolgáltatók árképzését is, különösen azok után, hogy a kisebb és közepes szolgáltatók, akik az új adózási szabályok miatt nehezebb helyzetbe kerültek, nem emelték áraikat.

„A kis és közepes szolgáltatók képesek stabil árakat fenntartani, még az új adórendszer mellett is. Akkor miért emelnek árat a nagy szolgáltatók?” – tette fel a kérdést.

A politikus megemlítette, hogy a nagy szolgáltatók akár licenceik elvesztésével is szembenézhetnek, ha nem tesznek lépéseket a helyzet javítására. Hozzátette ugyanakkor, hogy a nemzetközi befektetők továbbra is érdeklődnek az ukrán piac iránt, amit jól mutat, hogy nemrégiben egy nagy szolgáltató francia befektetők kezébe került.

Fegyijenko reményét fejezte ki, hogy a parlament hamarosan elfogadja azokat a jogszabályokat, amelyek növelik a szolgáltatók felelősségét, és biztosítják a hálózatok megbízható működését az áramszünetek idején is.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó