Tűzesethez riasztották a katasztrófa-elhárítási szolgálat munkatársait, ami a Huszti járásban található Oszij (Szajkófalva) településen keletkezett.
A BMW 42 éves tulajdonosa füstöt észlelt a jármű motortere alól, amit poroltóval próbált megszüntetni. Amikor szembesült a ténnyel, hogy önerőből nem boldogul az oltással, azonnal segítséget kért a 101-es segélyhívó telefonszámon.
Az oltáshoz az ilosvai tűzoltók érkeztek, akik rövid idő alatt megszüntették a lángokat. A rövidzárlat miatt keletkezett lángok felemésztették a motorteret, amik átterjedtek az utastérre is, valamint az autó fényezésében is kárt okoztak.
Az eset során személyi sérülés szerencsére nem történt, tájékoztatott a Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálata.