655 elektromosautó-töltőállomást telepítenek Ungváron

Ungvár hamarosan jelentős lépést tesz a fenntartható közlekedés és az elektromos járművek támogatása terén: a városban 655 elektromosautó-töltőállomást állítanak üzembe a következő öt év során. A töltőállomásokat egy helyi cég, a Transcarpathian Charging Systems üzemelteti, amely szoros üzleti kapcsolatban áll a polgármester, Bohdan Andrijiv családjával, írja a Zaxid.net.

A töltőállomások a város több mint 50 utcáján, belső udvarokban és sétálóövezetekben jelennek meg. Az érintett utcák közé tartozik többek között a Lehoczky Tivadar, a Csornovol, a Szikorszkij, a Csendej, a Széchenyi, a Minaji, a Hrusevszkij, a Zankoveckij, a Fedinec, valamint a Szabadság sugárút is.

A Transcarpathian Charging Systems vállalatot 2024 márciusában alapították, székhelye a Fedinec utcában található. Az alapító tőkéje 12 millió hrivnya, és a cég tulajdonosa Andrij Skribljak, akinek vállalatát gyakran hozzák kapcsolatba a város polgármesterének családjával.

A cég másik alapítója Ihor Makovijcsuk, aki korábban az Ungvári Városi Tanács képviselői posztjára pályázott a Vidrodzsennya párt színeiben. Ez ugyanaz a párt, amelynek támogatásával Bohdan Andrijiv 2015-ben először lett polgármester.

A hírportál emlékeztet, hogy Ungvár, amelynek lakossága körülbelül 140 ezer fő, a projekt befejezése után messze megelőzi Ukrajna más városait az elektromos töltőállomások számában. Például Csernyivciben jelenleg mindössze hat töltőállomás található három különböző helyszínen, míg Lembergbebn 40 ilyen állomás működik.

Forrás:
KISZó

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!

Segítse Ön is a Kárpáti Igaz Szó munkáját!
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.

Post Author: KISZó