Ítélet: hét évet kapott a gyilkosság vádlottja

Bírósági döntés született annak a férfinak az ügyében, akit még tavaly novemberben gyilkosság gyanújával tartóztatott le a hatóság.

A huszti járási Lipcsa településen a 41 éves férfi italozás közben összeveszett a 35 éves falubelijével, ami verekedésig fajult. Miután többször arcon ütötte haragosát, a földön még össze is rugdosta. A sértett olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházban belehalt a sérüléseibe. A nyomozás folyamán elegendő terhelő bizonyíték gyűlt össze ahhoz, hogy a bíróság kimondja bűnösségét.

A férfira 7 évig terjedő letöltendő börtönbüntetés vár. Továbbá az elhunyt családtagjai számára 1 millió 100 ezer hrivnya kártérítés kifizetésére is kötelezték, olvasható a megyei rendőrség közösségi oldalán.

Ez is érdekelheti:

A fiatal egy sörösüveggel ütötte le a nyugdíjast

Forrás:

Post Author: KISZó