A kórház javára gyűjtöttek
A Beregszászi Városi Tanács szervezésében került megrendezésre a Megtörhetetlenség 500 napja elnevezésű jótékonysági rendezvény, amellyel mindazok emléke előtt tisztelegtek, akik elhunytak Oroszország Ukrajna elleni teljes körű inváziója alatt. Emellett köszönetet mondtak mindenkinek az elmúlt 500 nap alatt nyújtott támogatásért.
Hegedűs Csilla
A Beregszászi Művelődési Házban megtartott esemény igényesen összeállított kulturális programból állt, mely egyúttal jótékonysági rendezvénynek is volt. Az összegyűjtött összeggel a város kórházát kívánják támogatni.
– Öröm tölti el a szívem, hogy a mai eseményen a magyarországi, szlovákiai, romániai testvérvárosaink is jelen vannak. Mint ahogy elfogadták a meghívásomat az egyházi, karitatív és a civil szervezetek képviselői is. E szervezetek rengeteg segítséget nyújtottak számunkra a fájdalmas 500 nap alatt. Jótékonysági rendezvényünk elsődleges célja, hogy köszönetet mondjunk a kistérségünknek nyújtott támogatásért mindenkinek.
A segélyek mindig olyan helyre kerülnek, ahol arra a legnagyobb szükség van.
A szociális hátterünk megerősítése a legfontosabb, emellett az infrastrukturális fejlesztéseket is elvárják a polgárok a háborús időkben is, hiszen mindenki szebb és élhetőbb városban szeretne élni. Én is ezt szeretném, ám még nagyobb adóterheket nem lehet háború ideje alatt kiszabni – fejtette ki Babják Zoltán.
A rendezvény jótékonysági részével kapcsolatban elmondta, a kórház sorsa mindig fontos kérdés.
– Azt szeretnénk, hogy a beregszászi kórháznak biztosított legyen az infrastrukturális háttere. A futó felújítási programok mellett még sok a teendő, így például a kórház udvarán lévő utak állapotán lenne mit javítani, de mindenképp konzultálunk a főorvossal, és a legaktuálisabb problémákat fogjuk megoldani – fogalmazott a Beregszászi kistérség polgármestere. Végül kiemelte,
tisztelettel kell fejet hajtanunk azok előtt a hősök előtt, akik ezekben a pillanatokban is a lövészárkokban harcolnak, hogy nekünk lehetőségünk legyen tovább élni és dolgozni.
A rendezvényen számos határon innen és túlról érkezett vendég volt jelen, közülük néhányan megosztották gondolataikat a résztvevőkkel. Alex Rovt, Ukrajna tiszteletbeli szegedi konzulja kifejtette, fontos lenne, ha a katonáknak a lehető legjobb felszerelés állna rendelkezésükre. Mint mondta, a győzelem az összefogásban van. Vitalij Matij, a Beregszászi Járási Közigazgatás elnöke megjegyezte, az eltelt 500 nap alatt
mindannyiunk életében megjelent a fájdalom, a szenvedés,
ám Beregszász és a járás mindmáig menedék. Több ezren találtak itt ideiglenesen, vagy véglegesen otthonra.
Csepel a háború kitörése óta folyamatos támogatásban részesíti testvértelepülését, Beregszászt. Borbély Lénárd, Csepel polgármestere megjegyezte, most sem érkeztek üres kézzel.
– Amikor először voltam itt, Beregszászban Tarlós István Budapest korábbi, s eddig legsikeresebb polgármesterével, sok jó barátságot kötöttem, így Babják Zoltánnal is. Mi Budapest egyik kerületeként úgy érezzük, fontos részesei vagyunk a Budapest és Beregszász közötti testvértelepülési kapcsolatnak, és ez nemcsak a szavak szintjén nyilvánul meg, ugyanis abban ismerszik meg a jó barát, hogy amikor baj van, segítséget is nyújt. És mi nemcsak szavakban vagyunk barátok, hiszen összetartozunk, egy nemzethez tartozunk. Alapvetően ezért tartottuk fontosnak és szükségesnek, hogy segítsünk. Nagyon büszke vagyok a csepeliekre, hogy széles összefogással tudunk folyamatosan támogatást nyújtani Beregszásznak.
A jövőben is számíthatnak ránk, csepeliekre, és természetesen Magyarországra
– hangsúlyozta Borbély Lénárd.
– Fontosnak tartom, hogy minden beregszászi érezze, Budapest teljes mértékben a helyi közösség mellett áll, ezért amiben tudunk, segítünk
– jegyezte meg Karácsony Gergely. – Most is azért jöttünk, hogy átadjuk azt az adományt, amit a kórház támogatására szántunk: tízmillió forintról van szó. Ez az összeg a felújítás alatt álló Lánchíd régi kandeláberei elárverezéséből származik. Budapest a hidak városa, és nemcsak a szó fizikai, hanem lelki értelmében is. E szellemben szeretnénk támogatni a beregszászi embereket – hangsúlyozta Budapest főpolgármestere, majd jelképesen átnyújtotta Babják Zoltánnak a Lánchidat tartó sok ezer szegecs egyikét. Hozzátette,
a két város közötti szeretet és szolidaritás ugyanilyen szegecs, ami összetartja a magyarságot, az ukrán és a magyar népet.
A jótékonysági koncert keretében A megtörhetetlenség 500 napja címmel dokumentumfilmet láthattunk, majd többek mellett színpadra lépett a ZAPAL együttes, a BorzsaVári zenekar, Pincés Andzselika, Ljudmila Ohar és Katerina Vohmenceva énekesnők. Heczel Jázmin, a Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház színművésze két verset adott elő, a fináléban az Út a győzelem felé című dal csendült fel.
Folyamatosan frissülő háborús hírfolyamunkat ITT találja.